Gå til hovedindhold

Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box

IntelKomponenterEAN: 5032037279079
Pris fra 999 krtil 1.819 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 820 kr (45% besparelse)

Sammenlign priser på Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 999 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Intel Core i3-14100 CPU
999 kr
Til butik
Intel Core i3-14100 CPU billede

Produktinformation

Intel Core i3-14100 CPU - LGA 1700, 4-cores, 8-Threads, 4.7GHz, Raptor Lake Refresh - PC-komponenter Processorer

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: PC-komponenter
Artikel nr.: BX8071514100
EAN: 5032037279079
Varenr.: 1302569
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core I3 14100 Lga 1700 Processor
1.099 kr
Til butik
Intel Core I3 14100 Lga 1700 Processor billede

Produktinformation

14. generations Intel Core i3 14100 ydeevne Hurtig 3,5 GHz base, 4,7 GHz maks. turbohastigheder Quad-Core med 8 tråde til multitasking Kompatibel med bundkort med LGA1700-sokkel Effektiv 10 nm fremstillingsproces Generøs 17 MB cache til hurtig dataadgang Understøtter PCIe 4.0/5.0 til hurtig dataoverførsel Har kraftfulde funktioner inden for en TDP på kun 60W Inkluderer Intel Standard Manageability (ISM)-teknologi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: 1700
Artikel nr.: BX8071514100
EAN: 5032037279079
Varenr.: 5011368962
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box
1.412,16 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel Core i3-14100 Raptor Lake-S CPU - 4 kerner - 3.5 GHz - Intel LGA1700 - Intel Boxed (med køler)
1.453 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Intel Core i3-14100 processor - 14. gen, Box
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Intel Core i3-14100 processor - 14. gen, Box
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK999 kr999 krKøb
2Dustin DK1.099 kr1.185,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.412,16 kr1.412,16 krKøb
4Proshop DK1.453 kr1.453 krKøb
5Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
6Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box

PriceData har fulgt prisen på Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box i 143 dage. Laveste pris i perioden er 999 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 1.273 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.171 kr.

Den nuværende pris på 999 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Intel® | Core™ i3-14100 - 4-Core - 3,5 GHz (Op til 4,7 GHz Turbo) - LGA1700-Socket - Intel® UHD Graphics | Box de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. feb. 2026999 kr163 kr (14%)
6. feb. 20261.162 kr62 kr (5%)
5. feb. 20261.224 kr62 kr (5%)
24. jan. 20261.162 kr62 kr (5%)
22. jan. 20261.224 kr62 kr (5%)
19. jan. 20261.162 kr111 kr (9%)
17. jan. 20261.273 kr111 kr (10%)
10. jan. 20261.162 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret