Gå til hovedindhold

Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro

IntelNetværkskort og -adaptereEAN: 0675901877022
Pris fra 101 krtil 226 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 125 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 91 kr 15. maj

Sammenlign priser på Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 101 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
INTEL NIC WI-FI 6 AX210 2230 2x2 AX R2 6GHz + BT No vPro
101 kr
Til butik
INTEL NIC WI-FI 6 AX210 2230 2x2 AX R2 6GHz + BT No vPro billede

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Netkort
Farve: 1
Artikel nr.: AX210.NGWG.NV
EAN: 0675901877022
Varenr.: 7166703
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro
101 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bluetooth adapter Intel Wi?Fi 6E AX210 2,4 Gbps (M.2 2230)
-7%139 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bluetooth adapter Intel Wi?Fi 6E AX210 2,4 Gbps (M.2 2230) billede

Produktinformation

Intel Wi-Fi 6E AX210 - Netværksadapter - M.2 2230 - 802.11ax, Bluetooth 5.2GenereltEnhedstype: NetværksadapterGrænseflade (bus) type: M.2 2230Model: IndstikskortNetværkDataforbindelsesprotokol: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11gIEEE 802.11nIEEE 802.11ac802.11axBluetooth 5.2Dataoverførselshastighed: 2.4 GbpsEgenskaber: WMM supportdobbelt-stream (2x2)Wi-Fi Direct802.1x autentificering2x2 MU-MIMO-teknologiWi-Fi 6E-teknologiForbindelsesteknologi: TrådløsFrekvensbånd: 2.4 GHz5 GHz6 GHzLiniekodningsformat: 1024 QAMOverensstemmelsesstandarder: IEEE 802.11bIEEE 802.11aIEEE 802.11dIEEE 802.11gIEEE 802.1xIEEE 802.11iIEEE 802.11hIEEE 802.11eIEEE 802.11nIEEE 802.11kIEEE 802.11acIEEE 802.11wIEEE 802.11rIEEE 802.11uIEEE 802.11vIEEE 802.11axWi-Fi CERTIFIED 6Spread-spectrum metode: OFDMADiverseKrypterings algoritme: PEAPWPA2128-bit AESCCMPEAP-SIMEAP-AKAWPA3256-bit AES-GCMPEAP-TLSEAP-TTLSMSCHAPv2Overensstemmelsesstandarder: ULCBIEC 60950-1UEFIProgrammer / Systemkrav

Produktspecifikationer

Mærke: Intel
Kategori: Bluetooth-adaptere
Vægt: 0.02g
EAN: 0675901877022
Varenr.: 1808017
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Intel Wi-Fi 6E AX210 2.4Gbps
149 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bluetooth adapter Intel Wi?Fi 6E AX210 2,4 Gbps (M.2 2230)
-6%159 kr
Før 169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Intel Wi-Fi 6E AX210 2.4Gbps
226 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK101 kr140 krKøb
2Proshop DK101 kr140 krKøb
3Boligcenter DK139 kr139 krKøb
4Ultrashop149 kr149 krKøb
5Vivas DK159 kr228 krKøb
6CompuMail DK226 kr226 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro

PriceData har fulgt prisen på Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro i 173 dage. Laveste pris i perioden er 91 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 119 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 106 kr.

Den nuværende pris på 101 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Intel AX210 Wi-Fi 6E 2x2 R2 + BT 5.3 / M.2 2230 / Without vPro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026101 kr1 kr (1%)
19. maj 2026100 kr6 kr (6%)
16. maj 202694 kr3 kr (3%)
15. maj 202691 kr3 kr (3%)
13. maj 202694 kr2 kr (2%)
12. maj 202692 kr5 kr (5%)
9. maj 202697 kr6 kr (7%)
6. maj 202691 kr6 kr (6%)
4. maj 202697 kr6 kr (7%)
3. maj 202691 kr6 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret