Gå til hovedindhold

No brand Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde

No brandHjem og haveKold påføringVejreparation og vedligeholdelseEAN: 5711340023998

Instamak Reparationsasfalt 0-8mm 25kg til kold reparation af asfalthuller og revner. Anvendelig året rundt direkte fra spanden uden opvarmning. Læs mere

Pris fra 411,99 krtil 845 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 433,01 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 400 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 411.99 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Instamak reparationsasfalt 25 kg, 0-8 mm, grøn
411,99 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Reparationsasfalt 0-8 mm, 25 kg
439 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Reperationsasfalt 25-40 mm - Spand med 25 kg
439 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde
462,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Reparationsasfalt 0-8 mm, 25 kg
519 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Instamak reparationsasfalt 25 kg, 0-8 mm, grøn
845 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN411,99 kr411,99 krKøb
2CompletVVS439 kr439 krKøb
3LavprisVVS439 kr439 krKøb
4VVS.dk462,75 kr462,75 krKøb
5BilligVVS DK519 kr519 krKøb
6CS MEGASTORE DK845 kr1.044 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Instamak Reparationsasfalt 0-8mm 25kg

No brand

Instamak Reparationsasfalt 0-8mm 25kg til kold reparation af asfalthuller og revner. Anvendelig året rundt direkte fra spanden uden opvarmning.

• asfalt reparation
• kold asfalt
• instamak
• vejreparation
• asfaltreparationsmasse
• hul i asfalt
• indkørsel reparation
• Vejreparation og vedligeholdelse
• Kold påføring

Beskrivelse

Instamak Reparationsasfalt 0-8mm er en kold asfaltreparationsmasse specielt udviklet til reparation af huller, revner og ujævnheder i asfaltbelægninger. Produktet leveres i en praktisk 25kg spand og kan anvendes direkte uden opvarmning, hvilket gør det ideelt til hurtige reparationer året rundt. Massen består af højkvalitets bitumen og udvalgte stenfraksioner på 0-8mm, der sikrer optimal hæftning og holdbarhed. Særligt velegnet til private indkørsler, parkeringspladser og mindre vejreparationer. Nem at anvende - bare fyld hullet, tryk sammen og kør over.

Specifikationer

type:Kold asfaltreparation
vægt:25 kg
hærdning:Mekanisk komprimering
anvendelse:Huller og revner i asfalt
holdbarhed:Flere år ved korrekt anvendelse
pakningstype:Spand med grønt låg
stenfraksion:0-8mm
dækningsområde:Ca. 0,5-1 m² ved 5cm dybde
temperaturområde:Kan anvendes året rundt

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan produktet bruges om vinteren?

Ja, Instamak kan anvendes året rundt da det ikke kræver opvarmning. Dog anbefales det at produktet har stuetemperatur før brug.

Hvor meget dækker en 25kg spand?

En 25kg spand dækker ca. 0,5-1 m² afhængigt af hullets dybde. Ved 5cm dybde kan du reparere omkring 0,5 m².

Skal asfalten rulles eller komprimeres?

Ja, efter påføring skal massen komprimeres ved at køre eller gå over den. Dette sikrer optimal hæftning og holdbarhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde

PriceData har fulgt prisen på Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde i 173 dage. Laveste pris i perioden er 387 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 479 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 420 kr.

Den nuværende pris på 411,99 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Instamak reparationsasfalt 25 kg, 25-40 mm rep.dybde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026411,99 kr50,76 kr (11%)
23. maj 2026462,75 kr50,76 kr (12%)
7. maj 2026411,99 kr50,76 kr (11%)
6. maj 2026462,75 kr50,76 kr (12%)
23. apr. 2026411,99 kr11,99 kr (3%)
2. mar. 2026400 kr13 kr (3%)
1. mar. 2026387 kr24,99 kr (6%)
23. feb. 2026411,99 kr24,99 kr (6%)
5. feb. 2026387 kr92 kr (19%)
4. feb. 2026479 kr92 kr (24%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret