Gå til hovedindhold

Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner

BoschKogepladerEAN: 4242005433698
Pris fra 11.099 krtil 32.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 21.900 kr (66% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.240 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner
-15%11.099 kr
Før 12.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner billede

Produktinformation

Fordele ved induktionskogeplade til indbygningGør madlavningen hurtig og præcis med denne 80 cm Bosch induktionskogeplade i elegant sort. Fire fleksible kogezoner giver god plads til hverdagens retter og weekendens gæster, mens den intuitive touchbetjening gør det nemt at styre varmen trinløst. Med Boost-funktion får du ekstra power, når vandet skal i kog på rekordtid, og den indbyggede timer hjælper dig med at holde styr på tilberedningen.Brugervenlig styring og sikkerhedKogepladen betjenes forrest/top forrest via touch med LED-display. Praktiske funktioner som børnesikring, minutur med op til 20 minutter, resttidsindikator og klar-til-lyd giver tryg og overskuelig madlavning i et travlt køkken.Type: Zone-induktionskogeplade til indbygningBredde: 80,2 cmDybde: 52,2 cmHøjde: 22,3 cmUdskæringsmål (B × D × H): 75 × 22,3 × 49 cmHøjde over bordplade: 0,6 cmAntal kogezoner: 4Effekt pr. zone: 2.200 W (forreste venstre, højre forreste), 2.200 W (venstre bageste), 1.800 W (højre bageste)Boost-effekt: 3.700 W (zone 1, 2 og 4), 3.100 W (zone 3)Diameter/format zoner: 21 cm (runde), 21 cm (rund), 19 cm (kvadratisk), 18 cm (rund)Tilkoblet effekt: 7.400 WNominel spænding: 220–240 VBetjening: Touch, LED-displayTimer: Ja, op til 20 minBørnelås: JaFarve: Sort, rammeløsStandby-forbrug: 0,2 W...

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Indbygningskogeplader
Vægt: 52.73g
EAN: 4242005433698
Varenr.: 1942556
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner
-15%11.119 kr
Før 13.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Indbygningskogeplader
Vægt: 52.73g
EAN: 4242005433698
Varenr.: 1942556
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 4 PVS811B16E Induktions kogeplade Keramik
12.130 kr
Til butik
Bosch Serie | 4 PVS811B16E Induktions kogeplade Keramik billede

Produktinformation

Bosch Serie | 4 PVS811B16E - Induktions kogeplade - 4 plader - Niche - bredde: 75 cm - dybde: 49 cm - Klasse B - rammeløs - sort med downdraft-udstødning (ekstraktion og recirkulation med ekstra ekstraktion og recurkulationssæt)

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: PVS811B16E
EAN: 4242005433698
Varenr.: 1002275499
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch PVS811B16E Induktionskogeplade med indbygget emhætte
32.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK11.099 kr11.099 krKøb
2Vivas DK11.119 kr12.418 krKøb
3CompuMail DK12.130 kr12.130 krKøb
4Homeshop DK32.999 kr32.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner

PriceData har fulgt prisen på Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner i 184 dage. Laveste pris i perioden er 9.240 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 13.649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.537 kr.

Den nuværende pris på 11.099 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Induktionskogeplade Bosch Serie 4 PVS811B16E, 80 cm, sort, 4 zoner de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202611.099 kr747 kr (7%)
24. maj 202610.352 kr16 kr (0%)
15. maj 202610.336 kr618 kr (6%)
14. maj 202610.954 kr972 kr (10%)
13. maj 20269.982 kr469 kr (5%)
10. maj 20269.513 kr188 kr (2%)
9. maj 20269.325 kr61 kr (1%)
8. maj 20269.386 kr97 kr (1%)
6. maj 20269.289 kr248 kr (3%)
5. maj 20269.537 kr200 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret