Gå til hovedindhold

Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

ElectroluxOvneEAN: 7332543715671
Pris fra 2.849 krtil 3.499 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 650 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.750 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2849 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Electrolux Mikrobølgeovn med grill Til indbygning 900W 25liter Rustfrit stål
2.849 kr
Til butik
Electrolux Mikrobølgeovn med grill Til indbygning 900W 25liter Rustfrit stål billede

Produktinformation

Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Artikel nr.: EMS4253TEX
EAN: 7332543715671
Varenr.: 996106060
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål
2.863 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Indbygningsmikroovn Electrolux EMS4253TEX, kombi, 900 W, sort/rustfrit stål
2.999 kr
Til butik
Indbygningsmikroovn Electrolux EMS4253TEX, kombi, 900 W, sort/rustfrit stål billede

Produktinformation

Effektiv indbygningsmikroovn til travle hverdageElectrolux EMS4253TEX er en kombi-mikroovn til indbygning, der gør madlavningen enkel i ethvert køkken. Med 900 W mikrobølgeeffekt og separat grill på 1.000 W får du fleksibilitet til at varme, gratinere og tilberede lette retter. Det stilrene design i sort og rustfrit stål passer flot ind i moderne køkkener, og den intuitive touchbetjening samt timer gør hverdagen nemmere.Funktioner til nem tilberedningOvnen har indbygget display for klar oversigt og understøtter konvektionstilberedning, så du kan kombinere varmeformer efter behov. Drejetallerken er ikke nødvendig, hvilket giver mere brugbar plads. Apparatet er beregnet til fast indbygning for et strømlinet udtryk.Produkttype: Kombi-mikroovnPlacering: IndbygningFarve: Rustfrit stål og sortBetjening: TouchIndbygget display: JaMikrobølgeeffekt: 900 WGrilleffekt: 1.000 WKonvektion: JaGrill: JaTimer: JaDrejetallerken: NejBørnesikring: NejTilslutningseffekt: 1.400 WNetsfrekvens: 50 HzMål (H × B × D): 37,7 × 38,8 × 59,5 cmVægt: 15,7 kgIndbygningsmål (H × B × D): 38 × 56 × 55 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Electrolux
Kategori: Mikrobølgeovne
Vægt: 31.46g
EAN: 7332543715671
Varenr.: 1895859
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Indbygningsmikroovn Electrolux EMS4253TEX, kombi, 900 W, sort/rustfrit stål
3.019 kr
Til butik
Gå til Proshop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Electrolux - microwave oven with grill - built-in - stainless steel
3.062 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Electrolux EMS4253TEX - Mikroovn til indbygning
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.849 kr2.849 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.863 kr3.062 krKøb
3Boligcenter DK2.999 kr2.999 krKøb
4Vivas DK3.019 kr3.418 krKøb
5Proshop.dk3.062 kr3.062 krKøb
6Homeshop DK3.499 kr3.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.700 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 3.540 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.965 kr.

Den nuværende pris på 2.849 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Electrolux Electrolux - Mikrobølgeovn med grill - til indbygning - 25 liter - 900 W - rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.849 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.848 kr7 kr (0%)
25. maj 20262.841 kr2 kr (0%)
24. maj 20262.839 kr5 kr (0%)
20. maj 20262.844 kr3 kr (0%)
18. maj 20262.841 kr1 kr (0%)
16. maj 20262.842 kr1 kr (0%)
15. maj 20262.841 kr4 kr (0%)
13. maj 20262.845 kr4 kr (0%)
12. maj 20262.849 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret