Gå til hovedindhold

IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg

TASanitetEAN: 5902276836091
Pris fra 2.679 krtil 3.147,5 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 468,5 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.604 kr 29. maj

Sammenlign priser på IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2679 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg
2.679 kr
Til butik
IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg billede

Produktspecifikationer

Mærke: TA
Kategori: Reguleringsventiler
Farve: 1
Artikel nr.: IMI-52752240
EAN: 5902276836091
Varenr.: 4526249
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
TA STAD-D strengreguleringventil DN40. 1.1/2´´. Med aftap, til brugsvand
2.888 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STAD-D DN40 1.1/2" MF/1/2" aftap TEA til brugsvandsanlæg
2.947,38 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA STAD-D strengreguleringventil DN40. 1.1/2''. Med aftap, til brugsvand
3.066,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Stad-d 40 11/2" strengreguleringsventil
3.147,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.679 kr2.679 krKøb
2Elvvs.dk2.888 kr2.888 krKøb
3EL-GROSSISTEN2.947,38 kr2.947,38 krKøb
4vvsfittings.dk3.066,25 kr3.066,25 krKøb
5MaintainIt3.147,5 kr3.147,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg

PriceData har fulgt prisen på IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.563 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 2.898 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.761 kr.

Den nuværende pris på 2.679 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for IMI TA strengreguleringsventil STAD-D 40 MF/1/2 aftap tea til brugsvandsanlæg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.679 kr75 kr (3%)
29. maj 20262.604 kr255 kr (9%)
6. maj 20262.859 kr29 kr (1%)
5. maj 20262.888 kr29 kr (1%)
30. apr. 20262.859 kr1 kr (0%)
24. apr. 20262.860 kr28 kr (1%)
23. apr. 20262.888 kr28 kr (1%)
24. mar. 20262.860 kr38 kr (1%)
23. mar. 20262.898 kr38 kr (1%)
20. mar. 20262.860 kr38 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret