Gå til hovedindhold

IMI Hydronic IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg)

IMI HydronicEludstyrEAN: 4024052179916
Pris fra 249 krtil 426,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 177,25 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg)
249 kr
Til butik
IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) billede

Produktinformation

TA radiatorventilerne med stor gennemløb anvendes et-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Pil på ventilhuset der viser gennemløbsretningen De dobbelte O-ringe gør den lækagefri Ventilhus af rødgods

Produktspecifikationer

Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 3/4"
EAN: 4024052179916
Varenr.: 403500006
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA ventilhus RVT-HF 20 mm ligeløb
277 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg)
285 kr
Til butik
IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) billede

Produktinformation

TA radiatorventilerne med stor gennemløb anvendes et-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Pil på ventilhuset der viser gennemløbsretningen De dobbelte O-ringe gør den lækagefri Ventilhus af rødgods

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Størrelse: 3/4"
EAN: 4024052179916
Varenr.: 403500006
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ta Termostatvent. Ll 3/4 - Rvt-Hf Etstreng
288 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
3/4" TA ventil rvt-hf ll.
326 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Rvt-Hf termostatventil Ll 3/4''. Til 1-streng
426,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS249 kr249 krKøb
2Proshop DK277 kr316 krKøb
3BilligVVS DK285 kr285 krKøb
4CS MEGASTORE DK288 kr327 krKøb
5WATTOO.DK326 kr326 krKøb
6vvsfittings.dk426,25 kr426,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg)

PriceData har fulgt prisen på IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 234 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 266 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 256 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for IMI TA radiatorventil RVT-HF 3/4", stor gennemløb, ligeløbende (til 1-strengsanlæg) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026249 kr17 kr (6%)
1. jun. 2026266 kr17 kr (7%)
30. maj 2026249 kr2 kr (1%)
26. maj 2026251 kr15 kr (6%)
24. maj 2026266 kr15 kr (6%)
17. maj 2026251 kr15 kr (6%)
16. maj 2026266 kr15 kr (6%)
12. maj 2026251 kr15 kr (6%)
11. maj 2026266 kr15 kr (6%)
18. apr. 2026251 kr15 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret