Gå til hovedindhold

Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X

UponorEludstyrTrådløs gulvvarmestyringGulvvarme og klimastyringEAN: 6414905228058

Uponor Smatrix Wave Pulse X-265 6X trådløs kontrolenhed til gulvvarme. Understøtter 6 termostater og 8 telestater med automatisk regulering. Læs mere

Pris fra 1.669 krtil 2.229,99 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 560,99 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.581 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1669 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X
1.669 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Smatrix Wave Pulse trådløs kontrolenhed, 6 kredse
1.669 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor smatrix wave kontrolenhed pulse x-265 6x
1.670 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor Smatrix Wave kontrolenhed Pulse X-265 6X
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uponor Smatrix Wave Pulse gulvvarme styring, trådløs, 6 udgange
1.845 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SMATRIX WAVE KONTRENH PULSE X-265TRÅDLØS
2.229,99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.669 kr1.669 krKøb
2LavprisVVS1.669 kr1.669 krKøb
3Proshop DK1.670 kr1.670 krKøb
4CompletVVS1.699 kr1.699 krKøb
5BilligVVS DK1.845 kr1.845 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.229,99 kr2.229,99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Uponor Smatrix Wave Pulse X-265 6X

Uponor

Uponor Smatrix Wave Pulse X-265 6X trådløs kontrolenhed til gulvvarme. Understøtter 6 termostater og 8 telestater med automatisk regulering.

• gulvvarme styring
• smatrix wave
• uponor kontrolenhed
• trådløs termostat
• gulvvarmestyring
• Gulvvarme og klimastyring
• Trådløs gulvvarmestyring

Beskrivelse

Uponor Smatrix Wave Pulse X-265 6X er en avanceret trådløs kontrolenhed til gulvvarme, der giver automatisk og dynamisk regulering. Systemet understøtter op til 6 rumtermostater og 8 telestater med mulighed for udvidelse til 12 termostater ved tilkøb af slavemodul. Kontrolenheden har integreret selvlærende teknologi, der tilpasser sig beboernes brugsmønster og optimerer energiforbruget automatisk. Med op til 20% energibesparelse sammenlignet med traditionelle systemer og 25% hurtigere reaktionstid sikrer den optimal komfort døgnet rundt. Systemet kan integreres med Smart Home løsninger som Amazon Alexa og Google Home ved tilkøb af kommunikationsmodul R-208. Leveres komplet med antenne, kabler og monteringssæt til nem installation på DIN-skinne.

Specifikationer

farve:hvid
vægt:1,86 kg
dimensioner:38x15,5x8 cm
ce_mærkning:CE, EAC
kommunikation:2-vejs trådløs
max_telestater:8
driftsspænding:230V/50Hz
max_termostater:6
energibesparelse:op til 20%
aktuatorspænding:24VAC/0.2A
temperaturområde:5-35°C
beskyttelsesklasse:IP20
udvidelsesmulighed:12 termostater med slavemodul

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange termostater kan systemet styre?

Smatrix Wave Pulse X-265 kan styre op til 6 rumtermostater og 8 telestater. Med slavemodul M-262 6X kan det udvides til 12 termostater og 14 telestater.

Kan systemet integreres med Smart Home?

Ja, ved at tilkøbe Uponor Smatrix kommunikationsmodul Pulse R-208 kan systemet styres via app og integreres med Amazon Alexa eller Google Home.

Hvor meget energi kan systemet spare?

Systemet kan spare op til 20% energi sammenlignet med ikke-indregulerede systemer og op til 8-12% sammenlignet med almindelig on/off regulering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X

PriceData har fulgt prisen på Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.444 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.670 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.587 kr.

Den nuværende pris på 1.669 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Šildomų grindų automatika Uponor Smatrix Pulse, Valdiklis X-265 6X de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.669 kr38 kr (2%)
26. maj 20261.631 kr39 kr (2%)
24. maj 20261.670 kr39 kr (2%)
21. maj 20261.631 kr9 kr (1%)
20. maj 20261.622 kr30 kr (2%)
19. maj 20261.592 kr11 kr (1%)
21. apr. 20261.581 kr50 kr (3%)
3. apr. 20261.631 kr17 kr (1%)
2. apr. 20261.648 kr2 kr (0%)
5. mar. 20261.650 kr31 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret