Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570123827
Pris fra 1.415 krtil 2.439 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.024 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1415 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz
1.415 kr
Til butik
iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 - LED-skærm - 24" (24.1" til at se) - 1920 x 1200 WUXGA @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XUB2495WSU-B7
EAN: 4948570123827
Varenr.: 1002204477
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" iiyama XUB2495WSU-B7 - 1920x1200 - 75Hz - IPS
1.497 kr
Til butik
24" iiyama XUB2495WSU-B7 - 1920x1200 - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

iiyama XUB2495WSU-B7 monitor designet til produktivitet og professionelle arbejdsgange, med IPS-klare billeder og ergonomiske justeringsmuligheder for komfortabel, farvenøjagtig daglig brug. Størrelse: 24" Opløsning: 1920 x 1200 Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: Flicker-Free; Blue Light Reducer; Height, pivot, swivel, tilt adjustments Ergonomisk design, nøjagtig farvegengivelse og alsidig tilslutning understøtter lange, behagelige arbejdsperioder og præcise produktivitets- eller kreative opgaver.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XUB2495WSU-B7
EAN: 4948570123827
Varenr.: 3268387
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 24" iiyama ProLite IPS 16:10 med højdejusterbart stativ
-10%1.799 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 24" iiyama ProLite IPS 16:10 med højdejusterbart stativ billede

Produktinformation

Fordele ved 24" IPS skærm til arbejde og hjemmekontoriiyama ProLite XUB2495WSU er en elegant 24,1" IPS skærm i sort med næsten rammeløst design på tre sider. 16:10-formatet giver lidt ekstra lodret plads, så dokumenter, regneark og websider bliver mere overskuelige. Den matte overflade minimerer genskin, og den indbyggede højdejusterbare fod med tilt, drej og pivot hjælper dig til en ergonomisk arbejdsstilling - perfekt til kontoret eller hjemmearbejdspladsen.Klar og behagelig billedkvalitetIPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturlige farver med 99 % sRGB. Med op til 75 Hz opdateringshastighed og 4 ms respons (GTG) fremstår bevægelser glatte i daglige opgaver. Skærmen har Flicker-free og Low Blue Light for mere behagelig visning gennem hele dagen, og de indbyggede højttalere gør det let at afspille lyd uden ekstra udstyr.Tilslutninger og praktiske detaljerTilslut via HDMI eller DisplayPort, og brug den indbyggede USB-hub (USB 3.2 Gen 1) med tre USB-A-porte samt USB-C upstream med op til 15 W strøm. Der er også høretelefonudgang, kabelhåndtering og VESA 100 x 100 mm til fleksibel montering.Skærmstørrelse: 61,2 cm (24,1")Opløsning: 1.920 × 1.200 (16:10)Panel: IPS, mat overfladeLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farver: 16,7 mio., sRGB-dækning 99 %Responstid: 4 ms (GTG), op til 75 HzBetragtningsvinkel: 178°/178°Højttalere: 2 × 2 W (RMS 4 W)Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 1× DisplayPort 1.2, USB-hub (3× USB-A, USB-C upstream), høretelefonudgangUSB Power Delivery: Op til 15 WErgonomi: Højde, tilt 4–20°, drej −45°/45°, pivot 0–90°, højdejustering 15 cmMontering: VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 17 W (typisk), 0,5 W (standby), 0,3 W (off)Mål med fod: B 53,35 × H 52,1 × D 20,95 cmVægt m...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 6.65g
EAN: 4948570123827
Varenr.: 1908546
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 24" iiyama ProLite IPS 16:10 med højdejusterbart stativ
-10%1.819 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 24,1" IPS-panel, 1920x1200,
2.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.415 kr1.415 krKøb
2Proshop DK1.497 kr1.497 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
5Ultrashop2.439 kr2.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.415 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.624 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.491 kr.

Den nuværende pris på 1.415 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 80 prisændringer for iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 80 prisændringer for iiyama ProLite XUB2495WSU-B7 24" IPS 1920 x 1200 (WUXGA) HDMI DisplayPort 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.415 kr8 kr (1%)
2. jun. 20261.423 kr32 kr (2%)
1. jun. 20261.455 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.463 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.455 kr19 kr (1%)
23. maj 20261.474 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.477 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.475 kr20 kr (1%)
17. maj 20261.455 kr38 kr (3%)
15. maj 20261.417 kr42 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret