Gå til hovedindhold

iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570125296
Pris fra 3.005 krtil 4.269 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.264 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.704 kr 14. maj

Sammenlign priser på iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3005 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz
3.005 kr
Til butik
iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz billede

Produktinformation

iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 - LED-skærm - kurvet - 34" (31.3" til at se) - 3440 x 1440 UWQHD @ 120 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 0.4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: XCB3497WQSNPH-B1
EAN: 4948570125296
Varenr.: 1003302194
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
34" iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 - 3440x1440 (UWQHD) - 120Hz - VA - KVM switch
3.073 kr
Til butik
34" iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 - 3440x1440 (UWQHD) - 120Hz - VA - KVM switch billede

Produktinformation

iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" kurvet monitor til immersiv gaming og multitasking med VA-panel, der giver dyb kontrast. Størrelse: 34" Opløsning: 3440 x 1440 (UWQHD) Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; KVM switch; USB-C hub; 1500R curvature; 0.4 ms (MPRT) Dyb kontrast, adaptiv synkronisering og ergonomiske justeringer giver flydende billeder og behagelige multi-enhedsarbejdsgange ved længere brug.

Produktspecifikationer

Mærke: iiyama
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: XCB3497WQSNPH-B1
EAN: 4948570125296
Varenr.: 3375884
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 34" iiyama ProLite buet VA UWQHD med Windows Hello-kamera, USB‑C dock, LAN og KVM
-32%3.799 kr
Før 5.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 34" iiyama ProLite buet VA UWQHD med Windows Hello-kamera, USB‑C dock, LAN og KVM billede

Produktinformation

Buet 34" skærm til arbejde og multitaskingiiyama ProLite XCB3497WQSNPH er en 34" buet UWQHD-skærm designet til business-brug med stor plads til flere vinduer side om side. Den VA-baserede LED-skærm leverer 3440 × 1440 opløsning, høj kontrast på 3000:1 og 1500R kurve for et mere naturligt overblik. Med op til 120 Hz og 0,4 ms MPRT får du en glat oplevelse i alt fra regneark til videomøder.Forbundet arbejdsplads med USB‑C og KVMSkærmen fungerer som hub i din opsætning: USB‑C med op til 95 W strømforsyning lader din bærbare, mens indbygget LAN giver netværk via ét kabel. KVM‑switch gør det let at skifte tastatur/mus mellem to kilder. Der er også HDMI (2 stk.), DisplayPort, USB‑A, USB‑C og hovedtelefonudgang.Klar til videomøderDen indbyggede 5 MP-kameraenhed med mikrofon gør det nemt at logge ind med Windows Hello og holde skarpe onlinemøder. To indbyggede højttalere på 10 W giver lyd direkte fra skærmen.Komfort og ergonomiLang arbejdsdag? Anti‑flimmer og Low Blue Light hjælper på øjentræthed. Stativet kan højdejusteres 15 cm, vippes og drejes, og kabelføring holder skrivebordet ryddeligt. VESA 100 × 100 mm giver fleksibel montering.Skærmstørrelse: 86,4 cm (34")Opløsning: 3440 × 1440 (21:9)Panel: VA, mat overfladeOpdateringshastighed: 120 HzResponstid (MPRT): 0,4 msKurve: 1500RLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 3000:1Farvedækning: sRGB 99 %, NTSC 72 %, 8‑bit, 16,7 mio. farverSynsvinkler: 178°/178°Synligt område: 79,7 × 33,4 cm, pixelpitch 0,232 mmSynk: AMD FreeSync PremiumTilslutninger: 2× HDMI, 1× DisplayPort, USB‑C (opstrøm), 2× USB‑C (nedstrøm), 2× USB‑A, lyd udUSB‑C PD: Op til 95 WNetværk: Ethernet LANKVM‑switch: IndbyggetLyd: 2 højttalere, samlet 10 WKamera/mikrofon: 5 MP kamera, mikrofon, Windows H...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 19.56g
EAN: 4948570125296
Varenr.: 1943116
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 34" iiyama ProLite buet VA UWQHD med Windows Hello-kamera, USB‑C dock, LAN og KVM
-32%3.819 kr
Før 5.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
iiyama 34'' UWQHD curved monitor
4.269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.005 kr3.005 krKøb
2Proshop DK3.073 kr3.073 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr4.058 krKøb
5Ultrashop4.269 kr4.269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.704 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 3.398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.101 kr.

Den nuværende pris på 3.005 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for iiyama ProLite XCB3497WQSNPH-B1 34" VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 120Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.005 kr2 kr (0%)
31. maj 20263.003 kr3 kr (0%)
30. maj 20263.000 kr3 kr (0%)
28. maj 20263.003 kr6 kr (0%)
25. maj 20262.997 kr2 kr (0%)
24. maj 20262.995 kr59 kr (2%)
23. maj 20262.936 kr19 kr (1%)
22. maj 20262.955 kr51 kr (2%)
21. maj 20263.006 kr302 kr (11%)
14. maj 20262.704 kr56 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret