Gå til hovedindhold

iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz

IiyamaComputerskærmeEAN: 4948570127450
Pris fra 1.377 krtil 1.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 142 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.199 kr 30. mar.

Sammenlign priser på iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1377 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz
1.377 kr
Til butik
iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz billede

Produktinformation

iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 @ 144 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - højtalere - sort, mat

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Artikel nr.: GB2741QSU-B1
EAN: 4948570127450
Varenr.: 1003676803
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 - LED monitor - 27"
1.425 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" iiyama G-Master GB2741QSU-B1 - QHD 144 Hz, IPS, sort
1.499 kr
Til butik
Skærm 27" iiyama G-Master GB2741QSU-B1 - QHD 144 Hz, IPS, sort billede

Produktinformation

Fordele ved 27" gaming skærm i QHDiiyama G‑Master GB2741QSU-B1 er til dig, der vil have skarpe detaljer og flydende gameplay. Den 27" IPS‑skærm leverer 2560 × 1440 opløsning med en opdateringshastighed på 144 Hz og 1 ms MPRT, så bevægelser står skarpt i både spil og video. Den matte overflade mindsker refleksioner, og Low Blue Light samt flimmerfri teknologi gør lange sessions mere behagelige.Fleksibel opsætning til dit setupSkærmen har højdejustering (op til 15 cm), tilt, drej og pivot, så du nemt finder den rigtige ergonomi - også i stående format. Indbyggede højttalere giver lyd uden ekstra udstyr, og et indbygget USB‑hub (USB 2.0) gør det let at tilslutte tilbehør. Tilslut via HDMI eller DisplayPort, og nyd AMD FreeSync for mere jævne billeder.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 2560 × 1440 (16:9)Panel: IPS, mat overfladeOpdateringshastighed: 144 HzResponstid: 1 ms MPRTLysstyrke: 350 cd/m²Kontrastforhold: 1500:1Betragtningsvinkler: 178°/178°Farver: 16,7 mio.Pixelpitch: 0,233 × 0,233 mmTilslutninger: 1× HDMI, 1× DisplayPort, hovedtelefonudgangUSB-hub: Indbygget, USB 2.0Lyd: 2 højttalere, samlet 4 W RMSErgonomi: Højde, tilt, drej, pivot; VESA 100 × 100 mmSynkronisering: AMD FreeSyncTeknologier: Low Blue Light, flimmerfri, DDC/CIStrøm: 17 W typisk; 0,5 W standby; intern strømforsyningMål med fod: H 55,3 × B 61,3 × D 39,05 cmVægt med fod: 5,4 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Iiyama
Kategori: Skærme
Vægt: 8.38g
EAN: 4948570127450
Varenr.: 1992015
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" iiyama G-Master GB2741QSU-B1 - QHD 144 Hz, IPS, sort
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.377 kr1.377 krKøb
2Proshop DK1.425 kr1.425 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.608 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz

PriceData har fulgt prisen på iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.199 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 1.569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.328 kr.

Den nuværende pris på 1.377 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for iiyama G-MASTER Black Hawk GB2741QSU-B1 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 144Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.377 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.378 kr29 kr (2%)
7. maj 20261.349 kr14 kr (1%)
6. maj 20261.335 kr44 kr (3%)
1. maj 20261.379 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.378 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.379 kr1 kr (0%)
20. apr. 20261.378 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.379 kr60 kr (5%)
4. apr. 20261.319 kr59 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret