Gå til hovedindhold

IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen

Lauritz KnudsenBelysning8 transistorudgangeHjemmeautomatiseringEAN: 5703302026307

LK IHC Control Output modul med 8 transistorudgange til 12-48V DC belastninger. Perfekt til LED-styring, varmeelementer og automation i smarte hjem. Læs mere

Pris fra 768 krtil 908,34 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 140,34 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 757 kr 29. maj

Sammenlign priser på IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 768 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
LK IHC ® Output modul 8 udgange 24vdc, 120B1021
768 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
LK IHC Control Output 24 V med 8 udgange
769 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Control Output 24 V med 8 udgange
819 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
LK IHC Control output 24 V DC med 8 udgange
849 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
LK IHC Control output modul, 24V
899 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen
904 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
IHC Control® Output 24 V d.c. med 8 udgange
908,34 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
IHC Control® Output 24 V d.c. med 8 udgange
908,34 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk768 kr768 krKøb
2LavprisEl769 kr769 krKøb
3BilligVVS DK819 kr819 krKøb
4LavprisVVS849 kr849 krKøb
5Greenline899 kr899 krKøb
6WATTOO.DK904 kr904 krKøb
7EL-GROSSISTEN908,34 kr908,34 krKøb
8EL-NETSALG908,34 kr908,34 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

LK IHC Control Output 24V DC

Lauritz Knudsen

LK IHC Control Output modul med 8 transistorudgange til 12-48V DC belastninger. Perfekt til LED-styring, varmeelementer og automation i smarte hjem.

• ihc modul
• output modul
• transistor udgange
• smart home modul
• automation modul
• lauritz knudsen ihc
• lk ihc
• 24v dc output
• Hjemmeautomatisering
• 8 transistorudgange

Beskrivelse

LK IHC Control Output 24V DC er et professionelt outputmodul til intelligent hjemmeautomatisering. Modulet har 8 separate transistorudgange, der kan styre 12-48V DC belastninger som LED-lys, varmeelementer, kontrollamper og styresystemer. Hver udgang leverer op til 500mA, hvilket gør det perfekt til præcis styring af lavspændingsudstyr. Modulet er designet til integration i LK IHC systemet og kræver 24V DC forsyning samt separat udgangsspænding for at overholde SELV-sikkerhedskrav. Med 72mm modulbredde passer det perfekt i standard DIN-skinner. Ideelt til elektriskere og installatører, der arbejder med avancerede smart home projekter, hvor pålidelig og sikker styring af DC-belastninger er kritisk.

Specifikationer

egeneffekt:Max. 0,25W + max. 1W per udgang
standarder:EN 61000-6-3, EN 61000-6-1
typenummer:120B1021
egetforbrug:10 mA @ 24V DC
modulbredde:72 mm
skrueklemmer:Max. 2x1,5 mm² med trådbeskytter
antal_udgange:8
luftfugtighed:5-95% rel. ikke kondenserende
tilslutninger:3 til strøm/data, 1 til ekstern 12-48V DC, 2 til 0V DC, 8 udgangssignaler
udgangsstrøm:Max. 500mA per udgang
anbefalet_kabel:IHC Link Nopovic
strømforsyning:20-28V DC
max_kabellængde:100 meter (datalinje)
udgangsspænding:12-48V DC (eksternt)
nominel_spænding:24V DC
omgivelsestemperatur:Se produktblad

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke belastninger kan tilsluttes modulet?

Modulet kan drive 8 stk. 12-48V DC belastninger som varmeelementer, LED-lys, kontrollamper og styresystemer med op til 500mA per udgang.

Kan modulet bruges til LED-strips?

Ja, modulet er ideelt til styring af LED-strips og andre lavspændingsbelastninger i IHC smart home systemer.

Kræver modulet separat strømforsyning?

Modulet kræver 24V DC forsyning til kontroldel og separat 12-48V DC forsyning til udgangene (SELV-krav).

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen

PriceData har fulgt prisen på IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen i 179 dage. Laveste pris i perioden er 727 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 756 kr.

Den nuværende pris på 768 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for IHC Control, Output modul 24 med 8 transistor udgange til 12-48Vdc - Lauritz Knudsen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026768 kr10 kr (1%)
30. maj 2026758 kr1 kr (0%)
29. maj 2026757 kr11 kr (1%)
24. maj 2026768 kr11 kr (1%)
23. maj 2026757 kr11 kr (1%)
15. maj 2026768 kr11 kr (1%)
14. maj 2026757 kr11 kr (1%)
26. apr. 2026768 kr11 kr (1%)
25. apr. 2026757 kr11 kr (1%)
24. apr. 2026768 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret