Gå til hovedindhold

IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g.

IDUN MineralsAnsigtspudderVegansk mineral formelDaglig makeup til naturlig glødEAN: 7340074730117

IDUN Minerals Blush Smultron er en vegansk presset rouge med højrensede mineraler. Giver en naturlig ferskenrosa glød. Parfumefri og egnet til sensitiv hud. Læs mere

Pris fra 136,5 krtil 210 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 73,5 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g. og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 136.5 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
IDUN Minerals Blush Smultron - 5.9 g
-25%136,5 kr
Før 182 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Idun Minerals blush 011 smultron 5g
149 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
IDUN Minerals Blush 5 g - Smultron
-25%157,5 kr
Før 210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
-20%167,96 kr
Før 209,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
IDUN Minerals Rouge Smultron 5,9 g
-20%168 kr
Før 210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Økologisk-Supermarked
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Blush Smultron 011 - 5 gram - IDUN
180 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
IDUN Minerals - Pressed Blush Smultron - 5 g
-10%189 kr
Før 210 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
IDUN Minerals Blush Smultron
194 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
IDUN Minerals Mineral Blush Smultron
195 kr
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Idun Smultron Blush 5,9 g
210 kr
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
Idun Blush Smultron 011 - 5 g.
210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NordicFeel DK136,5 kr136,5 krKøb
2Hobbix149 kr149 krKøb
3NiceHair.dk157,5 kr157,5 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk167,96 kr167,96 krKøb
5Cocopanda DK168 kr168 krKøb
6Økologisk-Supermarked180 kr180 krKøb
7BilligParfume.dk189 kr189 krKøb
8Bangerhead DK194 kr194 krKøb
9Lyko DK195 kr195 krKøb
10Skinsense210 kr210 krKøb
11Duft og Natur210 kr210 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

IDUN Minerals Blush Smultron 5g

IDUN Minerals

IDUN Minerals Blush Smultron er en vegansk presset rouge med højrensede mineraler. Giver en naturlig ferskenrosa glød. Parfumefri og egnet til sensitiv hud.

• Daglig makeup til naturlig glød
• Vegansk mineral formel

Beskrivelse

IDUN Minerals Blush Smultron er en presset mineral rouge der giver en naturlig og frisk ferskenrosa farve til kinderne. Udviklet med 100% højrensede mineraler i en silkeblød formel som let fordeles på huden. Produktet er vegansk, parfumefri og fri for parabener, nikkel og krom, hvilket gør den velegnet til alle hudtyper, især sensitiv hud. Den praktiske kompakte emballage inkluderer et indbygget spejl og gør den ideel til makeup-tasken. Påføres med blush-børste på kindbenene for et sofistikeret og sundt udseende der holder hele dagen.

Specifikationer

farve:Smultron (ferskenrosa)
formel:Presset mineral pudder
egenskaber:Vegansk, parfumefri, uden parabener
størrelse:5g
produktionsland:Italien
hovedingredienser:Mica, Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er IDUN Minerals Blush Smultron egnet til sensitiv hud?

Ja, produktet er udviklet med højrensede mineraler og er fri for parfume, parabener, nikkel og krom, hvilket gør den særligt velegnet til sensitiv hud.

Hvordan påføres IDUN Minerals Blush Smultron?

Påfør med en blush-børste på kindbenene med cirkulære bevægelser. Start let og byg farven op gradvist for det ønskede resultat.

Hvad gør denne blush særlig sammenlignet med andre?

Den er lavet af 100% højrensede mineraler, er vegansk og har en silkeblød formel. Inkluderer et indbygget spejl og giver langvarig farve.

Kan man bygge farveintensiteten op med denne blush?

Ja, den presede formel gør det let at bygge farven op fra let til mere intens, så du kan opnå det ønskede look.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g.

PriceData har fulgt prisen på IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g. i 175 dage. Laveste pris i perioden er 136,5 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 180 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 150 kr.

Den nuværende pris på 136,5 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for IDUN Minerals Blush Smultron (ferskenrosa), 5g. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026136,5 kr12,5 kr (8%)
18. maj 2026149 kr31 kr (17%)
17. maj 2026180 kr31 kr (21%)
3. maj 2026149 kr11,88 kr (7%)
1. maj 2026160,88 kr11,88 kr (8%)
17. apr. 2026149 kr
10. apr. 2026148,95 kr
2. apr. 2026149 kr2,75 kr (2%)
31. mar. 2026146,25 kr2,75 kr (2%)
18. mar. 2026149 kr12,5 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret