Gå til hovedindhold

Ideal Standard & Børma Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser

Ideal Standard & BørmaSanitetEAN: 3800861117162
Pris fra 2.493 krtil 3.819 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.326 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.189 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2493 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser
2.493 kr
Til butik
Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser billede

Produktspecifikationer

Kategori: WATTOO.DK VVS Bad Brusest
EAN: 3800861117162
Varenr.: 722619121
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ideal Standard Alu+ brusesæt, vandbesparende, mat sort
2.498 kr
Til butik
Ideal Standard Alu+ brusesæt, vandbesparende, mat sort billede

Produktinformation

Brusesystem Fra Ideal Standard der tager badet til nye højder Nu kan du erhverve dig det perfekte brusesystem fra Ideal Standard, der sikrer dig den bedst og mest optimale badkomfort. Brusesystemet består både af en stor hovedbruser og en håndbruser, hvor...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Brus
Farve: black
EAN: 3800861117162
Varenr.: 722619121
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brusesystem Alu+ m/termos Ø100/Ø260 sort
2.592 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ideal Standard Alu+ brusesæt, vandbesparende, mat sort
2.799 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Alu+ Brusesystem+termostat Silk Black
2.938,76 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ideal Standard Alu+ brusesæt, vandbesparende, mat sort
3.099 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Brusesæt i aluminium - sort mat (ALU+)
3.799 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brusesæt i aluminium - sort mat (ALU+)
3.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK2.493 kr2.493 krKøb
2LavprisVVS2.498 kr2.498 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.592 kr2.791 krKøb
4CompletVVS2.799 kr2.799 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.938,76 kr2.938,76 krKøb
6BilligVVS DK3.099 kr3.099 krKøb
7Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
8Vivas DK3.819 kr5.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser

PriceData har fulgt prisen på Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.188 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 2.498 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.297 kr.

Den nuværende pris på 2.493 kr er 9% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Ideal Standard Alu+ brusest, sort (mat), 260 brusehoved, 100 hndbruser de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.493 kr5 kr (0%)
26. maj 20262.498 kr4 kr (0%)
23. maj 20262.494 kr4 kr (0%)
22. maj 20262.498 kr3 kr (0%)
20. maj 20262.495 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.496 kr113 kr (5%)
15. maj 20262.383 kr38 kr (2%)
5. maj 20262.345 kr19 kr (1%)
3. maj 20262.326 kr78 kr (3%)
29. apr. 20262.248 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret