Gå til hovedindhold

NO NAME Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap)

NO NAMELagringsdrev – tilbehørEAN: 4713227445290
Pris fra 1.674 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 445 kr (21% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1674 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RaidSonic ICY Dock ToughArmor
1.674 kr
Til butik
RaidSonic ICY Dock ToughArmor billede

Produktinformation

Lagrings mobil rack, M.2, M.2 NVMe Card, U.2, sort

Produktspecifikationer

Mærke: RaidSonic
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: MB834M2K-B
EAN: 4713227445290
Varenr.: 2848879
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY Dock ToughArmor Lagrings mobil rack M.2 Sort
1.834 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap)
2.099 kr
Til butik
Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) billede

Produktinformation

Robust M.2 SSD-kabinet til fleksibel lagringIcy Dock ToughArmor MB834M2K-B er et solidt M.2 SSD-kabinet i metal og plast, designet til professionelle og entusiaster, der vil have sikker og hurtig adgang til to M.2-drev. Kabinettet understøtter hot-swap, så du kan skifte drev uden nedetid, og den indbyggede nøglelås hjælper med at beskytte dine data i daglig drift.Ydelse og driftMed en dataoverførselshastighed op til 32 Gbit/s får du smidig håndtering af store filer. Enheden kører stabilt i 0–60 °C og tåler opbevaring fra -35 til 70 °C med 5–65 % relativ luftfugtighed. Strømforsyning sker via SATA.Gennemført og praktisk konstruktionKabinettet rummer to M.2-drev i længderne 30, 42, 50,8, 60, 80 og 110 mm og leveres med bakke til montering samt skruer og manual. USB-tilslutning er ikke nødvendig. Ideelt til servere, arbejdsstationer og krævende workflows, hvor driftssikkerhed og hurtig adgang er afgørende.Produkttype: SSD-kabinetFarve: SortMateriale: Metal og plastNøglelås: JaUnderstøttede drev: 2 × M.2Understøttede længder: 30, 42, 50,8, 60, 80, 110 mmGrænseflade (drev): SASHot-swap: JaDatahastighed: Op til 32 Gbit/sStrømforsyning: SATAUSB-tilslutning: NejMål (H × B × D): 2,6 × 16,3 × 10,1 cmVægt: 0,549 kgDriftstemp.: 0–60 °COpbevaringstemp.: -35–70 °CRelativ fugtighed (drift): 5–65 %Pakkens indhold: Manual, skruer, 1 drevbakkeOverensstemmelse: RoHS...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Kabeladaptere
Vægt: 0.42g
EAN: 4713227445290
Varenr.: 2155203
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap)
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.674 kr1.674 krKøb
2CompuMail DK1.834 kr1.834 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap)

PriceData har fulgt prisen på Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) i 165 dage. Laveste pris i perioden er 1.674 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 1.835 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.779 kr.

Den nuværende pris på 1.674 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - sort M.2 SSD-kabinet (2 drev, hot-swap) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 20261.674 kr40 kr (2%)
5. maj 20261.714 kr8 kr (0%)
4. maj 20261.706 kr10 kr (1%)
3. maj 20261.716 kr10 kr (1%)
2. maj 20261.706 kr32 kr (2%)
22. apr. 20261.674 kr153 kr (8%)
15. apr. 20261.827 kr143 kr (8%)
14. apr. 20261.684 kr114 kr (6%)
10. apr. 20261.798 kr29 kr (2%)
17. mar. 20261.827 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret