Gå til hovedindhold

NO NAME Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort

NO NAMELagringsdrev – tilbehørEAN: 4711132869767
Pris fra 585 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 564 kr (49% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 585 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RaidSonic ICY Dock ToughArmor
-36%585 kr
Før 911 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RaidSonic ICY Dock ToughArmor billede

Produktinformation

Hus til lagringsenhed, 2.5", mat sort

Produktspecifikationer

Mærke: RaidSonic
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: MB993SK-B
EAN: 4711132869767
Varenr.: 2552168
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY Dock ToughArmor Hus til lagringsenhed 2.5" Sort
858 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort
1.129 kr
Til butik
Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort billede

Produktinformation

Fleksibel harddisk-bænk til 3×2,5" i én 3,5" pladsIcy Dock MB993SK-B er en kompakt carrier panel til pc- og serverbrugere, der vil samle op til tre 2,5" drev i en standard 3,5" drive bay. Den robuste konstruktion i metal og frontlåsen hjælper med at beskytte dine data i miljøer med hyppige disk-skift.Til effektiv lagring og hurtig udskiftningLøsningen understøtter både SATA III og SAS med datahastigheder op til 6 Gbit/s. LED-indikatorer for hvert drev giver overblik, og nøglelåsen låser alle skuffer samlet. Perfekt til kompakte arbejdsstationer, små servere eller systembyggere, der har brug for flere 2,5" drev på minimal plads.Type: Carrier panel til 3,5" bayUnderstøttede drev: 3 × 2,5"Grænseflader: Serial ATA III, Serial Attached SCSI (SAS)Datahastighed: Op til 6 Gbit/sUnderstøttet drevhøjde: 7 mmAntal SATA-stik: 3Materiale: MetalFarve: SortNøglelås: Ja (2 nøgler medfølger)LED-indikatorer: JaMål: H × B × D: 2,54 × 10,12 × 13,3 cmVægt: 0,37 kgDriftstemp.: -35 – 70 °CRelativ luftfugtighed i drift: 5 – 65 %Opbevaringstemp.: 0 – 60 °CMedfølger: Manual og skruer...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 1.87g
EAN: 4711132869767
Varenr.: 2155009
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK585 kr624 krKøb
2CompuMail DK858 kr858 krKøb
3Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
4Vivas DK1.149 kr1.228 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort

PriceData har fulgt prisen på Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort i 132 dage. Laveste pris i perioden er 588 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 911 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 745 kr.

Den nuværende pris på 585 kr er 21% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 87 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 91 prisændringer for Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 91 prisændringer for Icy Dock MB993SK-B hot-swap bænk til 3×2,5" i 3,5" bay - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026585 kr3 kr (1%)
1. jun. 2026588 kr3 kr (1%)
31. maj 2026591 kr3 kr (1%)
30. maj 2026594 kr3 kr (1%)
29. maj 2026597 kr3 kr (1%)
28. maj 2026600 kr3 kr (0%)
26. maj 2026603 kr3 kr (0%)
25. maj 2026606 kr3 kr (0%)
24. maj 2026609 kr3 kr (0%)
23. maj 2026612 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret