Gå til hovedindhold

RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2)

RaidSonicLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078174349
Pris fra 433 krtil 744 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 311 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 422 kr 25. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 433 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2)
433 kr
Til butik
ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

HDD/SSD-dockingstation med understøttelse af 3-bay til 2.5"/3.5" SATA- og M.2-drev med klonfunktion og USB-C 3.2 Gen 2 op til 10 Gbit/s. ICY BOX IB-2924MSCL-C31 er en ekstern dockingstation bygget til nem datahåndtering, backup og udvidelse af lagerplads, med Plug and Play-drift, UASP-understøttelse og praktisk overvågning via LED-indikator og tænd/sluk-knap. Understøtter op til tre lagerenheder (1x 2.5"/3.5" delt bay + 2x M.2) Interfaces: M.2 NVMe Card og SATA 6Gb/s USB-C 3.2 (Gen 2)-tilslutning med op til 10 Gbit/s overførselshastighed Klonfunktion til enkel duplikering af drev Kompatibel med Apple MacOS og Microsoft Windows Hold flere drev tilgængelige og flyt data hurtigere med en robust dock i plastik og aluminium, designet til regelmæssig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-2924MSCL-C31
EAN: 4250078174349
Varenr.: 3314777
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX IB-2924MSCL-C31
459 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dockingstation til HDD/SSD med klonfunktion RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31
-11%559 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dockingstation til HDD/SSD med klonfunktion RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31 billede

Produktinformation

ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - klonfunktion - båse: 3 - 2,5" / 3,5" delt, M.2 - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) - sortGenereltBåse: 3Enhedstype: HDD/SSD dockingstation - eksternFarve: SortHarddiskens formfaktorkompatibilitet: 25" / 35" deltM.2Host Bus: USB 3.2 (Gen 2)Produktmateriale: Plastik, aluminiumController for lagringDataoverførselshastighed: 10 Gbit/sInterface: M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/sMaks. antal lagerenheder: 3Understøttede enheder: Harddisk, solid state drevEkspansion / KonnektivitetBåse: 1 x ekstern - 25" / 35" delt | 2 x ekstern - M.2Interface: 1 x SATA 6Gb/s - SATA kombi | 2 x M.2 CardTilslutninger: 1 x USB-C 3.2 (Gen 2) - 24 pin USB-CDiverseEgenskaber: Kontakt for tænd/slukLED indikatorklonfunktionUASP understøttelseMedfølgende ledninger: 1 x USB-C kabel - eksternOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayEffektNødvendig spænding: 12 VStrømkilde: Inkluderet AC-adapterType: StrømforsyningsadapterProgrammer / SystemkravOS nødvendig: Apple MacOS, Microsoft Windows...

Produktspecifikationer

Mærke: RaidSonic
Kategori: Controller kort
Vægt: 0.62g
EAN: 4250078174349
Varenr.: 1814844
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dockingstation til HDD/SSD med klonfunktion RaidSonic ICY BOX IB-2924MSCL-C31
-11%579 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ICY BOX IB-2924MSCL-C31
589 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Box Ib-2924mscl-c31 Drev Dockingstation Usb 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-c Sort
744 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK433 kr472 krKøb
2CompuMail DK459 kr459 krKøb
3Boligcenter DK559 kr559 krKøb
4Vivas DK579 kr648 krKøb
5Ultrashop589 kr589 krKøb
6Dustin DK744 kr830,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2)

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) i 145 dage. Laveste pris i perioden er 422 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 492 kr.

Den nuværende pris på 433 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 37 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for ICY BOX IB-2924MSCL-C31 - HDD / SSD docking station - clone function - M.2 NVMe Card / SATA 6Gb/s - USB 3.2 (Gen 2) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026433 kr8 kr (2%)
1. jun. 2026425 kr2 kr (0%)
31. maj 2026427 kr5 kr (1%)
25. maj 2026422 kr9 kr (2%)
24. maj 2026431 kr15 kr (3%)
23. maj 2026446 kr4 kr (1%)
22. maj 2026450 kr5 kr (1%)
21. maj 2026445 kr20 kr (5%)
20. maj 2026425 kr3 kr (1%)
14. maj 2026422 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret