Gå til hovedindhold

RaidSonic ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort

RaidSonicLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078173151
Pris fra 423 krtil 689 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 266 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 420 kr 7. maj

Sammenlign priser på ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 423 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX IB-2913MCL-C31 HDD/SSD dockingstation
423 kr
Til butik
ICY BOX IB-2913MCL-C31 HDD/SSD dockingstation billede

Produktinformation

ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5" / 3,5" delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-2913MCL-C31
EAN: 4250078173151
Varenr.: 1001675106
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD / SSD docking station - SATA - USB 3.2 (Gen 2)
464 kr
Til butik
ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD / SSD docking station - SATA - USB 3.2 (Gen 2) billede

Produktinformation

HDD/SSD-dockingstation med SATA-understøttelse og USB 3.2 (Gen 2) USB-C-tilslutning, designet til hurtig dataadgang og overførsler op til 10 Gbit/s. ICY BOX IB-2913MCL-C31 er en ekstern dockingstation til håndtering af harddiske og SSD'er, der understøtter 2.5"/3.5"-drev og op til to lagerenheder, med Plug and Play-opsætning til hurtig brug på Windows og macOS. USB 3.2 (Gen 2)-interface med op til 10 Gbit/s dataoverførselshastighed SATA-interface for HDD- og SSD-kompatibilitet Understøtter 2.5" og 3.5"-drev Udvidelsesbåse: 1 til 2.5"/3.5" og 2 til M.2 Inkluderer USB-kabel og USB-C til USB-A-adapter Dataindikator for aktivitetsstatus Pålidelig plastkonstruktion og alsidig drevunderstøttelse gør det nemt at tilslutte, få adgang til og flytte filer mellem lagerenheder.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-2913MCL-C31
EAN: 4250078173151
Varenr.: 3215068
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort
468 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Icy Box Clone- & DockingStation IB-2913MCL-C31
469 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ICY BOX IB-2913MCL-C31 USB 3.2 Gen 2 Type-C - Sort dockingstation
-3%669 kr
Før 689 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ICY BOX IB-2913MCL-C31 USB 3.2 Gen 2 Type-C - Sort dockingstation
-3%689 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK423 kr423 krKøb
2Proshop DK464 kr503 krKøb
3CS MEGASTORE DK468 kr507 krKøb
4Komplett DK469 kr469 krKøb
5Boligcenter DK669 kr669 krKøb
6Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 420 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 429 kr.

Den nuværende pris på 423 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for ICY BOX IB-2913MCL-C31 - HDD/SSD dockingstation - 2,5 / 3,5 delt - SATA - USB 3.2 (Gen 2) - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026423 kr1 kr (0%)
22. maj 2026422 kr1 kr (0%)
20. maj 2026423 kr1 kr (0%)
14. maj 2026422 kr1 kr (0%)
12. maj 2026423 kr1 kr (0%)
9. maj 2026424 kr2 kr (0%)
8. maj 2026422 kr2 kr (0%)
7. maj 2026420 kr7 kr (2%)
6. maj 2026427 kr2 kr (0%)
1. maj 2026425 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret