Gå til hovedindhold

ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4

ICY BOXLagringsdrev – tilbehørEAN: 4250078174479
Pris fra 453 krtil 569 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 116 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 425 kr 2. apr.

Sammenlign priser på ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 453 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB4 M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe)
453 kr
Til butik
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB4 M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) billede

Produktinformation

ICY BOX IB-1919M-C42 - Lagringspakning - M.2 - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 - sølv

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-1919M-C42
EAN: 4250078174479
Varenr.: 1002539925
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4
453 kr
Til butik
ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 billede

Produktinformation

Storagekabinet til M.2 NVMe SSD'er med USB4-tilslutning, aluminiumskonstruktion, busdrevet drift og op til 40 Gbit/s overførselshastighed. ICY BOX IB-1919M-C42 er et eksternt M.2 2280-kabinet til PCIe (NVMe)-drev, bygget til bærbar brug med passiv køling, hot-swap ved drevskift og en tydelig LED-statusindikator. USB4 (24-pin USB-C) interface Understøtter 1x M.2 2280 NVMe SSD Op til 40 Gbit/s dataoverførselshastighed ASM2464PD chipset med UASP-understøttelse Aftageligt USB-C til USB-C-kabel medfølger Inkluderer termisk pad, køleplade, gummifikseringer og fjederkrog Designet til at holde din NVMe-lagring hurtig, kølig og nem at administrere på tværs af Windows, macOS og Linux.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk tilbehoer
Artikel nr.: IB-1919M-C42
EAN: 4250078174479
Varenr.: 3420058
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ICY BOX IB-1919M-C42 ekstern M.2 NVMe kabinet - USB4, sølv
-11%539 kr
Før 609 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ICY BOX IB-1919M-C42 ekstern M.2 NVMe kabinet - USB4, sølv billede

Produktinformation

ICY BOX IB-1919M-C42 - Lagringspakning - M.2 - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 - sølvGenereltEnhedstype: Lagringspakning - eksternFarve: SølvHarddiskens formfaktorkompatibilitet: M.2Host Bus: USB4Produktmateriale: AluminiumController for lagringDataoverførselshastighed: 40 Gbit/sInterface: M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe)Maks. antal lagerenheder: 1Understøttede enheder: Solid state drevEkspansion / KonnektivitetBåse: 1 x intern - M.2 2280Tilslutninger: 1 x USB4 - 24 pin USB-CDiverseEgenskaber: UASP understøttelseASM2464PD-chipsetbusdrevetpassiv kølinghot-swappable (kan udskiftes hurtigt)LED indikatorMedfølgende ledninger: 1 x USB-C til USB-C kabel - aftagelig - 25 cmOverensstemmelsesstandarder: Plug and PlayUdstyr inkluderet: Termisk pudekølelegeme2 gummifiksatorerfjederkrogEffektStrømkilde: USB busProgrammer / SystemkravOS nødvendig: Microsoft WindowsApple MacOSLinuxMål og vægtVægt: 125 gMål & vægt (forsendelse)Vægt ved forsendelse...

Produktspecifikationer

Mærke: RaidSonic
Kategori: Computer hardware
Vægt: 0.3g
EAN: 4250078174479
Varenr.: 2125597
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ICY BOX IB-1919M-C42 ekstern M.2 NVMe kabinet - USB4, sølv
-11%559 kr
Før 629 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ICY BOX Ekstern Lagringspakning USB4 M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe)
569 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK453 kr453 krKøb
2Proshop DK453 kr492 krKøb
3Boligcenter DK539 kr539 krKøb
4Vivas DK559 kr628 krKøb
5Ultrashop569 kr569 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4

PriceData har fulgt prisen på ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 i 172 dage. Laveste pris i perioden er 425 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 535 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 460 kr.

Den nuværende pris på 453 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for ICY BOX IB-1919M-C42 - storage enclosure - M.2 NVMe Card / PCIe (NVMe) - USB4 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026453 kr3 kr (1%)
28. maj 2026456 kr1 kr (0%)
27. maj 2026457 kr4 kr (1%)
25. maj 2026461 kr4 kr (1%)
24. maj 2026465 kr4 kr (1%)
22. maj 2026469 kr4 kr (1%)
21. maj 2026473 kr4 kr (1%)
20. maj 2026477 kr3 kr (1%)
19. maj 2026480 kr1 kr (0%)
18. maj 2026481 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret