Gå til hovedindhold

Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark

LeitzKontorforsyningEAN: 4002432345243

Leitz 5012 Hulapparat til 4 huller og 25 ark. Professionel hulmaskine med solid konstruktion og anlægsskinne for præcis hulning af dokumenter. Læs mere

Pris fra 397 krtil 983,44 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 586,44 kr (60% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 397 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark
397 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Leitz Hole Punch 5012 4h-EU/25 sh. White
529 kr
Til butik
Gå til HUMA.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Hulapparat 5012 4-huls t/25ark hvid
625 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Hulapparat Leitz hvid 4-huls
687,5 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Hulapparat Leitz 5012 4/h.
688,95 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Hulapparat Leitz 5012 Hvid
983,44 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK397 kr436 krKøb
2Proshop DK529 kr568 krKøb
3HUMA.dk625 kr625 krKøb
4Nova Nordic A/S687,5 kr687,5 krKøb
5RedOffice Konpap688,95 kr688,95 krKøb
6Hertels Boresko983,44 kr983,44 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Leitz 5012 Hulapparat

Leitz

Leitz 5012 Hulapparat til 4 huller og 25 ark. Professionel hulmaskine med solid konstruktion og anlægsskinne for præcis hulning af dokumenter.

• hulmaskine
• hulapparat
• kontorudstyr
• leitz hulapparat
• 4 huls maskine
• hulstanser

Beskrivelse

Leitz 5012 Hulapparat er en professionel 4-huls hulmaskine designet til både hjemme- og kontorbrug. Denne robuste hulmaskine kan håndtere op til 25 ark ad gangen og er perfekt til forberedelse af dokumenter til ringordnere med 4-ring mekanisme. Udstyret med en praktisk anlægsskinne for præcis papirjustering og en hængslet beholder til opsamling af papiraffaldet. Den solide metalrundkonstruktion sikrer lang holdbarhed, mens den hvide farve passer ind i ethvert kontormiljø. Leitz Hulapparat 5012 kommer med 10 års garanti og er GS sikkerhedstestet. Med dimensioner på 265x115x62mm er den kompakt nok til skrivebordet, men kraftig nok til daglig professionel brug. Ideel til kontorer, hjemmearbejdspladser og uddannelsesinstitutioner hvor organisering af dokumenter er vigtig.

Specifikationer

farve:hvid
garanti:10 år
beholder:hængslet til papiraffaldet
kapacitet:25 ark
materiale:metal
sikkerhed:GS testet
dimensioner:265x115x62mm
papirformat:A4, A5, A6
antal_huller:4
anlægsskinne:ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange ark kan hulmaskinen håndtere ad gangen?

Leitz 5012 kan lave huller i op til 25 ark (80g papir) ad gangen.

Kan den bruges til A4 dokumenter?

Ja, den er designet til A4, A5 og A6 papirformater og er perfekt til standarddokumenter.

Hvor lang er garantien på produktet?

Leitz Hulapparat 5012 leveres med 10 års garanti og er GS sikkerhedstestet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark

PriceData har fulgt prisen på Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark i 180 dage. Laveste pris i perioden er 397 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 528 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 436 kr.

Den nuværende pris på 397 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Hulapparat Leitz 5012 hvid 4-huls med skinne - til 25 ark de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026397 kr64 kr (14%)
21. maj 2026461 kr64 kr (16%)
10. maj 2026397 kr4 kr (1%)
9. maj 2026401 kr4 kr (1%)
8. maj 2026397 kr64 kr (14%)
30. apr. 2026461 kr19 kr (4%)
27. apr. 2026442 kr45 kr (11%)
25. apr. 2026397 kr45 kr (10%)
23. apr. 2026442 kr19 kr (4%)
22. apr. 2026461 kr61 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret