Gå til hovedindhold

Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem

HuaweiEAN: 6942103185595
Pris fra 2.423 krtil 3.419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 996 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2423 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Huawei Watch GT Runner 2 Czarny
2.423 kr
Til butik
Huawei Watch GT Runner 2 Czarny billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Chitu-B19FB
EAN: 6942103185595
Varenr.: 1004040011
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Huawei GT Runner 2 Str. ONE SIZE Sort Unisex
2.999 kr
Til butik
Huawei GT Runner 2 Str. ONE SIZE Sort Unisex billede

Produktinformation

Huawei Watch GT Runner 2 er et sportsur til løbere, der vil have detaljerede træningsdata, præcis positionering og lang batteritid i et let ur. Modellen har titaniumkasse, Kunlun-glas og en vægt på 34,5 gram uden rem, hvilket gør den behagelig til længere træningspas. Uret bruger en 3D flydende antenne og intelligent positionsalgoritme til GPS-sporing, og den indbyggede maratonfunktion giver vejledning før, under og efter løb. Du får blandt andet data om puls, HRV, VO2Max, træningsintensitet, løbekraft, kadence og restitution. AMOLED-skærmen har høj lysstyrke, så træningsdata er lette at aflæse udendørs, og batteriet holder op til 14 dage ved let brug eller op til 32 timer ved udendørs træning.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: sportsure
Størrelse: Str. ONE SIZE
EAN: 6942103185595
Varenr.: 360818
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT Runner 2 - Sort
2.999 kr
Til butik
Huawei Watch GT Runner 2 - Sort billede

Produktinformation

Huawei Watch GT Runner 2 er designet til marathontempo og hjælper dig med at udfordre dine grænser med tre innovative teknologier: 1. Præcis GPS med 3D flydende antenne og intelligent konvergeret positionsalgoritme. 2. Intelligent maratonmode til forberedelse, realtime-guidning under løbet og analyse efter løb. 3. Let og slidstærk titaniumdesign med et åndbart vævet armbånd.

Produktspecifikationer

Mærke: Huawei
Kategori: Smartwatch Sportsur Aktivitetstracker
Artikel nr.: 55020HGS
EAN: 6942103185595
Varenr.: 3446761
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Huawei Watch GT Runner 2 43mm (sort)
2.999 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem
-6%3.399 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem
-6%3.419 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.423 kr2.423 krKøb
2Løbeshop DK2.999 kr2.999 krKøb
3Proshop DK2.999 kr2.999 krKøb
4Komplett DK2.999 kr2.999 krKøb
5Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
6Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem

PriceData har fulgt prisen på Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem i 85 dage. Laveste pris i perioden er 2.423 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.872 kr.

Den nuværende pris på 2.423 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Huawei Watch GT Runner 2 - 1,32" AMOLED smartwatch med GPS, titanium urkasse, sort rem de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.423 kr1 kr (0%)
29. maj 20262.424 kr564 kr (19%)
24. maj 20262.988 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.999 kr12 kr (0%)
13. maj 20262.987 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.988 kr1 kr (0%)
9. maj 20262.987 kr1 kr (0%)
8. maj 20262.988 kr1 kr (0%)
7. maj 20262.987 kr12 kr (0%)
2. maj 20262.999 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret