Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC

Hewlett Packard EnterpriseRAMEAN: 4514953886865
Pris fra 2.676 krtil 3.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.043 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 619 kr 20. maj

Sammenlign priser på HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2676 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC
2.676 kr
Til butik
HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC billede

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Hukommelse
Farve: 1
Artikel nr.: 815098-B21
EAN: 4514953886865
Varenr.: 3675180
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hewlett Packard Enterprise 16 GB DIMM 288-PIN
2.979 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise 16 GB DIMM 288-PIN billede

Produktinformation

Hewlett Packard Enterprise 16 GB DIMM 288-PIN (815098-B21) Opgrader din servers ydeevne med denne Hewlett Packard Enterprise 16 GB DIMM 288-PIN hukommelsesmodul. Med varenummer 815098-B21 garanteres produktets kompatibilitet og pålidelighed med HPE-sy...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: RAM
EAN: 4514953886865
Varenr.: 7805
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE DDR4 16GB 2666MHz CL19 reg ECC
3.085 kr
Til butik
HPE DDR4 16GB 2666MHz CL19 reg ECC billede

Produktinformation

HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC - for Nimble Storage dHCI Small Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10; ProLiant DL360 Gen10

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 815098-B21
EAN: 4514953886865
Varenr.: 992683026
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DDR4 server RAM HP 16 GB 2666 MHz ECC Registered (1×16 GB)
-3%3.699 kr
Før 3.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DDR4 server RAM HP 16 GB 2666 MHz ECC Registered (1×16 GB)
-3%3.719 kr
Før 3.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.676 kr2.676 krKøb
2Ultrashop2.979 kr2.979 krKøb
3CompuMail DK3.085 kr3.085 krKøb
4Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
5Vivas DK3.719 kr3.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC

PriceData har fulgt prisen på HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC i 177 dage. Laveste pris i perioden er 619 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 5.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.780 kr.

Den nuværende pris på 2.676 kr er 50% over normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for HPE SmartMemory - DDR4 - modul - 16 GB - DIMM 288-PIN - 2666 MHz / PC4-21300 - CL19 - 1.2 V - registreret - ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20262.676 kr303 kr (10%)
25. maj 20262.979 kr118 kr (4%)
24. maj 20263.097 kr118 kr (4%)
22. maj 20262.979 kr2.360 kr (381%)
20. maj 2026619 kr2.479 kr (80%)
19. maj 20263.098 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.097 kr2.478 kr (400%)
16. maj 2026619 kr2.478 kr (80%)
15. maj 20263.097 kr2.478 kr (400%)
28. apr. 2026619 kr2.478 kr (80%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret