Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen

Hewlett Packard EnterpriseIsenkramEAN: 4549821596218
Pris fra 21.393 krtil 28.665 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 7.272 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 20.306 kr 8. mar.

Sammenlign priser på HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21393 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant MicroServer Gen11
21.393 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise HPE ProLiant MicroServer Gen11 billede

Produktinformation

Server, ultra mikro tower envejs, 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz, RAM 16 GB, SATA, non-hot-swap 3.5" bås(e), ingen HDD, uden grafik, Gigabit Ethernet, intet OS, skærm: ingen

Produktspecifikationer

Kategori: Server
Artikel nr.: P68820-421
EAN: 4549821596218
Varenr.: 3336969
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen
22.766 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Microserver G11 E-2414 16gb 0tb 180w
25.619 kr
Til butik
Hpe Microserver G11 E-2414 16gb 0tb 180w billede

Produktinformation

Kompakt Ultra Micro Tower sparer plads i trange kontoropsætninger Intel Xeon E-2414 4-core 2,6 GHz leverer pålidelig ydeevne 16 GB DDR5 ECC ved 4800 MHz, kan udvides til 128 GB til fremtidig vækst Fire 3,5 in SATA-bays med RAID via Embedded Intel VROC Quad Gigabit LAN med Broadcom-controller, iLO 6 og TPM 2.0...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Towerservere
Artikel nr.: P68820-421
EAN: 4549821596218
Varenr.: 5020020534
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE ProLiant MicroServer Gen11 E-2224 0GB Uden grafik No-OS
28.665 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK21.393 kr21.393 krKøb
2CS MEGASTORE DK22.766 kr22.766 krKøb
3Dustin DK25.619 kr25.705,25 krKøb
4CompuMail DK28.665 kr28.665 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen

PriceData har fulgt prisen på HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen i 182 dage. Laveste pris i perioden er 10.870 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 23.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 17.767 kr.

Den nuværende pris på 21.393 kr er 20% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for HPE ProLiant MicroServer Gen11 - Server - ultra mikro tower envejs - 1 x Xeon E-2414 / op til 4.5 GHz - RAM 16 GB - SATA - non-hot-swap 3.5 bås(e) - ingen HDD - uden grafik - Gigabit Ethernet - intet OS - skærm: ingen de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202621.393 kr300 kr (1%)
20. maj 202621.693 kr998 kr (5%)
19. maj 202620.695 kr290 kr (1%)
13. maj 202620.405 kr290 kr (1%)
9. maj 202620.695 kr2.524 kr (11%)
8. maj 202623.219 kr2.824 kr (14%)
29. apr. 202620.395 kr100 kr (0%)
13. apr. 202620.495 kr2.259 kr (10%)
11. apr. 202622.754 kr561 kr (2%)
8. apr. 202623.315 kr2.710 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret