Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske

Hewlett Packard EnterpriseHarddiskeEAN: 5711783443520
Pris fra 3.043 krtil 4.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.076 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.713 kr 26. mar.

Sammenlign priser på HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3043 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske
3.043 kr
Til butik
HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske billede

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Harddiske
Farve: 2
Artikel nr.: 870795-001
EAN: 5711783443520
Varenr.: 3752506
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Harddisk Enterprise 900GB 2.5" SAS 3 15000rpm
3.246 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hewlett Packard Enterprise 900GB SAS 12G 15K SFF SC HDD
3.279 kr
Til butik
Hewlett Packard Enterprise 900GB SAS 12G 15K SFF SC HDD billede

Produktinformation

Oplev den ultimative ydeevne og pålidelighed med Hewlett Packard Enterprise 900GB SAS 12G 15K SFF SC HDD, varenummer 870795-001. Denne 2.5" Small Form Factor harddisk er designet til krævende databehandlingsmiljøer, hvor hastighed og lagringskapacitet er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Forside
EAN: 5711783443520
Varenr.: 36884
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe 870795-001 Harddisk 900 Gb 15000 Rpm 2.5 tommer Sas 2.5 tommer 15000r/min Sas Hdd
4.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK3.043 kr3.043 krKøb
2CompuMail DK3.246 kr3.246 krKøb
3Ultrashop3.279 kr3.279 krKøb
4Dustin DK4.119 kr4.205,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske

PriceData har fulgt prisen på HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.595 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 3.412 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.901 kr.

Den nuværende pris på 3.043 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 67 prisændringer for HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 67 prisændringer for HPE Enterprise - Harddisk - 900 GB - hot-swap - 2.5 SFF - SAS 12Gb/s - 15000 rpm - med HP SmartDrive-taske de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.043 kr120 kr (4%)
30. maj 20263.163 kr94 kr (3%)
28. maj 20263.257 kr22 kr (1%)
25. maj 20263.279 kr27 kr (1%)
24. maj 20263.306 kr27 kr (1%)
21. maj 20263.279 kr132 kr (4%)
20. maj 20263.411 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.412 kr1 kr (0%)
13. maj 20263.411 kr1 kr (0%)
12. maj 20263.412 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret