Gå til hovedindhold

Hewlett-Packard HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm

Pris fra 1.625 krtil 5.369 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 3.744 kr (70% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.623 kr 30. maj

Sammenlign priser på HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1625 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm
1.625 kr
Til butik
HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm billede

Produktinformation

HPE Dual Port Enterprise - Harddisk - 600 GB - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - for Modular Smart Array 1040, 2040, 2040 10Gb, 2042

Produktspecifikationer

Artikel nr.: J9F46A
EAN: 0888793473580
Varenr.: 989592502
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe Dual Port Enterprise 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd
5.369 kr
Til butik
Hpe Dual Port Enterprise 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

12G SAS og 10K rpm forbedrer dataadgang og svartider 600 GB kapacitet passer til serverarbejdsbelastninger og gør lagerplanlægning lettere Hot-swap 2,5 in design muliggør service uden systemnedetid Kompatibilitet med HP MSA 1040 og 2040 forenkler integration Fungerer med Windows og Linux og understøtter forskellige servermiljøer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: HDD
Artikel nr.: J9F46A
EAN: 0888793473580
Varenr.: 5010999997

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.625 kr1.625 krKøb
2Dustin DK5.369 kr5.455,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm

PriceData har fulgt prisen på HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm i 144 dage. Laveste pris i perioden er 1.623 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 5.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.355 kr.

Den nuværende pris på 1.625 kr er 52% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for HPE Dual Port Harddisk Enterprise 600GB 2.5" SAS 3 10000rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.625 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.624 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.623 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.624 kr229 kr (12%)
27. maj 20261.853 kr154 kr (8%)
26. maj 20262.007 kr1 kr (0%)
25. maj 20262.008 kr6 kr (0%)
24. maj 20262.002 kr294 kr (17%)
23. maj 20261.708 kr6 kr (0%)
22. maj 20261.714 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret