Gå til hovedindhold

Hewlett Packard Enterprise Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd

Hewlett Packard EnterpriseHarddiskeEAN: 5711783443476
Pris fra 3.450 krtil 3.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 169 kr (5% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.029 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3450 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HPE Harddisk Enterprise 1.8TB 2.5" SAS 3 10000rpm
3.450 kr
Til butik
HPE Harddisk Enterprise 1.8TB 2.5" SAS 3 10000rpm billede

Produktinformation

HPE Enterprise - Harddisk - 1.8 TB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb/s - 10000 rpm - med HP SmartDrive-taske - for Nimble Storage dHCI Small Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10; ProLiant DL360 Gen10

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 872738-001
EAN: 5711783443476
Varenr.: 993713589
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP E Enterprise - 1.8TB - Harddisk - 872738-001 - SAS3 - 2.5"
3.461 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd
3.494 kr
Til butik
Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

1,8 TB kapacitet udvider lagerpladsen til datatunge server- og PC-arbejdsbelastninger 10 000 rpm omdrejningshastighed giver hurtigere adgang til kritiske filer 12 Gbit/s SAS-grænseflade øger gennemløbet til tunge I/O-opgaver 2,5 tommer formfaktor passer i tætte serverbåse og kompakte PC-opsætninger Designet til pålidelighed i krævende miljøer, understøttet af HPE-kvalitet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HPE
Kategori: Harddiske
Artikel nr.: 872738-001
EAN: 5711783443476
Varenr.: 5011329137
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Hewlett Packard Enterprise 1.8TB SAS 12G 10K SC 512e DS
3.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.450 kr3.450 krKøb
2Proshop DK3.461 kr3.461 krKøb
3Dustin DK3.494 kr3.580,25 krKøb
4Ultrashop3.619 kr3.619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd

PriceData har fulgt prisen på Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.620 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 3.494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.096 kr.

Den nuværende pris på 3.450 kr er 11% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Hpe 872738-001 Harddisk 2.5 tommer 1,8 Tb Sas 2.5 tommer 10000r/min Sas Hdd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.450 kr1 kr (0%)
29. maj 20263.451 kr11 kr (0%)
28. maj 20263.462 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.463 kr49 kr (1%)
25. maj 20263.414 kr80 kr (2%)
13. maj 20263.494 kr75 kr (2%)
28. apr. 20263.419 kr15 kr (0%)
27. apr. 20263.434 kr15 kr (0%)
25. apr. 20263.419 kr100 kr (3%)
24. apr. 20263.319 kr88 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret