Gå til hovedindhold

Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800

HPTonere og inkjetpatronerEAN: 0195122822675
Pris fra 1.465 krtil 1.681 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 216 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.323,33 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1465 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 213A Magenta 3000 sider Toner
1.465 kr
Til butik
HP 213A Magenta 3000 sider Toner billede

Produktinformation

HP 213A - Magenta - original - LaserJet - tonerpatron (W2133A) - for Color LaserJet Enterprise 5700dn, 6700dn, MFP 5800dn, MFP 6800dn

Produktspecifikationer

Artikel nr.: W2133A
EAN: 0195122822675
Varenr.: 1001085387
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 213A / W2133A - Magenta Toner
1.549 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 213A Tonerkassette Magenta W2133A Modsvarer: N/A
1.595 kr
Til butik
HP HP 213A Tonerkassette Magenta W2133A Modsvarer: N/A billede

Produktinformation

Tonerkassetten fra HP er en originalkassette, som er tilpasset din laserprinter. Den leverer knivskarpe detaljer og klare, levende farver hver gang. Du får resultater af ensartet høj kvalitet, uanset om du printer præsentationer, rapporter, fotos, diagrammer eller andre dokumenter, som kræver nøjagtig farvegengivelse.Knivskarp tekst og grafik med professionelle resultaterKlare og levende farver med glidende farveovergangeUdskrifterne er holdbare og modstandsdygtige over tid Passer til følgende printere: Color LaserJet Enterprise 5700;Color LaserJet Enterprise 5700 dn;Color LaserJet Enterprise 5700 Series;Color LaserJet Enterprise 6700;Color LaserJet Enterprise 6700 dn;Color LaserJet Enterprise 6701;Color LaserJet Enterprise 6701 dn;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 5800 zf;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 Series;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zf;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfsw;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw +;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw plus;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 Series;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfsw;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw +;Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw plus;Color LaserJet Enterprise MFP 5800;Color LaserJet Enterprise MFP 5800 dn;Color LaserJet Enterprise MFP 5800 Series;Color LaserJet Enterprise MFP 6800;Color LaserJet Enterprise MFP 6800 dn;Color LaserJet Enterprise MFP 6800 Series;Color LaserJet Enterprise X 650 Series;Color LaserJet Enterprise X 654;Color LaserJet Enterprise X 654 dn;Color LaserJet Enterprise X 654 Series;Color LaserJet Enterprise X 65400 Series;Color LaserJet Enterprise X 65455 dn;Color LaserJet Enterprise X 65465 dn...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Toner
EAN: 0195122822675
Varenr.: W2133A
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 213A Magenta 3000 sider Toner
1.669 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800
-0%1.681 kr
Før 1.681,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.465 kr1.465 krKøb
2Proshop DK1.549 kr1.549 krKøb
3InkClub DK1.595 kr1.595 krKøb
4Ultrashop1.669 kr1.669 krKøb
5Dustin DK1.681 kr1.767,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800

PriceData har fulgt prisen på Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 1.323,33 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 1.593 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.420 kr.

Den nuværende pris på 1.465 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Hp Toner Magenta 213a 3k - Color Laserjet Enterprise 5800 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20261.465 kr20 kr (1%)
8. maj 20261.485 kr4 kr (0%)
6. maj 20261.489 kr72 kr (5%)
5. maj 20261.417 kr72 kr (5%)
3. maj 20261.489 kr18 kr (1%)
1. maj 20261.507 kr86 kr (5%)
24. apr. 20261.593 kr269,67 kr (20%)
22. apr. 20261.323,33 kr1,71 kr (0%)
21. apr. 20261.325,04 kr1,71 kr (0%)
15. apr. 20261.323,33 kr6,23 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret