Gå til hovedindhold

Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw

HPTonere og inkjetpatronerOriginal HP kvalitetHjemmekontor og mindre virksomhederEAN: 0193424172832

HP 117A Magenta Lasertoner til HP Color Laser printere. Original HP kvalitet med op til 700 siders kapacitet ved 5% dækning og pålidelig ydelse. Læs mere

Pris fra 404 krtil 606,92 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 202,92 kr (33% besparelse)

Sammenlign priser på Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 404 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP 117A / W2073A Magenta Toner
404 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
HP 117A Magenta Lasertoner W2073A Original
449 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP 117A Magenta 700 sider Toner W2073A
449 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
HP 117A Tonerkassett 1 styck Original Magenta
-15%468 kr
Før 549 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til laserprinter HP 117A magenta - 700 sider
-4%499 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw
499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til laserprinter HP 117A magenta - 700 sider
-4%519 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
HP 117A Magenta 700 sider Toner W2073A
539 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
HP W2073A toner magenta 117A 700 sider
-24%556 kr
Før 735,56 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til INKPARTNER - dit sted for blæk og toner
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
HP 117A Magenta 700 sider Toner W2073A
556,95 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HP HP 117A Tonerkassette Magenta W2073A Modsvarer: N/A
605 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
HP 117a Toner W2073a Magenta, 700 Sider
606,92 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK404 kr443 krKøb
2Tonerland.dk449 kr449 krKøb
3CompuMail DK449 kr449 krKøb
4Teknikproffset DK468 kr527 krKøb
5Boligcenter DK499 kr499 krKøb
6Dustin DK499 kr585,25 krKøb
7Vivas DK519 kr588 krKøb
8Ultrashop539 kr539 krKøb
9RedOffice Konpap556 kr556 krKøb
10INKPARTNER - dit sted for blæk og toner556,95 kr556,95 krKøb
11InkClub DK605 kr605 krKøb
12Hertels Boresko606,92 kr606,92 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

HP 117A Magenta Lasertoner W2073A

HP

HP 117A Magenta Lasertoner til HP Color Laser printere. Original HP kvalitet med op til 700 siders kapacitet ved 5% dækning og pålidelig ydelse.

• hp toner
• magenta toner
• w2073a
• 117a toner
• lasertoner
• original hp
• printer toner
• Hjemmekontor og mindre virksomheder
• Original HP kvalitet

Beskrivelse

HP 117A Magenta Lasertoner W2073A er en original lasertonerpatron fra HP, designet til HP Color Laser 150a, 150nw og MFP 178/179 serier. Toneren leverer professionel udskriftskvalitet med skarpe magenta farver og pålidelig ydelse gennem hele patronens levetid. Med en kapacitet på op til 700 sider ved 5% dækning er den ideel til daglig brug i hjemmet eller det mindre kontor. Original HP teknologi sikrer optimal kompatibilitet og ensartede resultater uden risiko for skader på printeren. Perfekt til dokumenter, præsentationer og grafer hvor farverne skal være klare og professionelle.

Specifikationer

ean:0193424172832
type:Original HP
farve:Magenta
model:117A (W2073A)
mærke:HP
kapacitet:700 sider ved 5% dækning
teknologi:Laser
kompatible_printere:HP Color Laser 150a, 150nw, MFP 178nw, MFP 178nwg, MFP 179fnw, MFP 179fwg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere er denne toner kompatibel med?

HP 117A Magenta toner passer til HP Color Laser 150a, 150nw, MFP 178nw, MFP 178nwg, MFP 179fnw og MFP 179fwg printere.

Hvor mange sider kan jeg udskrive med denne toner?

Du kan udskrive op til 700 sider ved 5% dækning. Det faktiske antal afhænger af dine udskrivningsvaner og dokumenttyper.

Er dette en original HP toner?

Ja, HP 117A W2073A er en original tonerpatron fremstillet af HP, som garanterer optimal kvalitet og kompatibilitet med din HP printer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw

PriceData har fulgt prisen på Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw i 184 dage. Laveste pris i perioden er 398 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 403 kr.

Den nuværende pris på 404 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Hp Toner Magenta 117a 700 Sider – Cl 150a/150nw/178nw/179fnw de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. feb. 2026404 kr2 kr (0%)
11. feb. 2026406 kr8 kr (2%)
7. feb. 2026398 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026399 kr1 kr (0%)
4. feb. 2026398 kr1 kr (0%)
3. feb. 2026399 kr1 kr (0%)
31. jan. 2026398 kr1 kr (0%)
28. jan. 2026399 kr1 kr (0%)
27. jan. 2026398 kr1 kr (0%)
25. jan. 2026399 kr7 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret