Gå til hovedindhold

HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic

HPBærbare computereEAN: 0199251429323
Pris fra 13.825 krtil 16.790 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.965 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 12.336 kr 10. apr.

Sammenlign priser på HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13825 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HP EliteBook 8 EB8G1a14AI RAI5340 14 16GB/512 PC NX 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 340 16GB 512GB AMD Radeon 840M Windows 11 Pro
13.825 kr
Til butik
HP EliteBook 8 EB8G1a14AI RAI5340 14 16GB/512 PC NX 14" 1920 x 1200 (WUXGA) 340 16GB 512GB AMD Radeon 840M Windows 11 Pro billede

Produktinformation

HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14" IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AD3D1ET#UUW
EAN: 0199251429323
Varenr.: 1003318747
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic
13.987 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1a - 14" | Ryzen AI 5 | 16GB | 512GB
13.987 kr
Til butik
HP EliteBook 8 G1a - 14" | Ryzen AI 5 | 16GB | 512GB billede

Produktinformation

AMD Ryzen AI 5 340, Op til 50 TOPS (NPU), 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 11 PRO, 14" (IPS 1920x1200 (WUXGA)), Wifi 7 (802.11a/b/g/n/ac/ax/be) + BT5.4, Service & Support: 3 års Premium Onsite (inkl. 3 års batteridækning) Tastaturlayout: Nordisk

Produktspecifikationer

Mærke: HP
Kategori: Baerbar
Artikel nr.: AD3D1ET#UUW
EAN: 0199251429323
Varenr.: 3422011
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hp Elitebook 8 G1a 14 Amd Ryzen Ai 5 16gb 512gb 14 tommer
13.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
HP EliteBook 8 G1a 14" WUXGA Notebook Next Gen AI
16.790 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK13.825 kr13.825 krKøb
2CS MEGASTORE DK13.987 kr13.987 krKøb
3Proshop DK13.987 kr13.987 krKøb
4Dustin DK13.999 kr14.085,25 krKøb
5Komplett DK16.790 kr16.790 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic

PriceData har fulgt prisen på HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic i 181 dage. Laveste pris i perioden er 11.943 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 14.077 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12.369 kr.

Den nuværende pris på 13.825 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for HP EliteBook 8 G1a Notebook Next Gen AI - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 5 - 340 / op til 4.8 GHz - Win 11 Pro - Radeon 840M - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 14 IPS 1920 x 1200 - Wi-Fi 7, Bluetooth - gletsjersølv - kbd: Pan Nordic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202613.825 kr162 kr (1%)
1. jun. 202613.987 kr90 kr (1%)
30. maj 202614.077 kr328 kr (2%)
29. maj 202613.749 kr1.413 kr (11%)
10. apr. 202612.336 kr263 kr (2%)
31. mar. 202612.599 kr697 kr (5%)
22. feb. 202613.296 kr806 kr (6%)
19. feb. 202612.490 kr806 kr (6%)
18. feb. 202613.296 kr806 kr (6%)
6. feb. 202612.490 kr582 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret