Gå til hovedindhold

Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid

BoseHovedtelefoner og headsetEAN: 0017817859561
Pris fra 2.624 krtil 3.329 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 705 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2624 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bose Quietcomfort Ultra Headphones (2nd Gen) Stereo Usb-c Hvid
-30%2.624 kr
Før 3.748,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bose Quietcomfort Ultra Headphones (2nd Gen) Stereo Usb-c Hvid billede

Produktinformation

Effektiv aktiv støjreduktion mindsker distraktioner i travle kontormiljøer Justerbar gennemsigtighed og HearThrough gør, at du kan være opmærksom under opkald Rumlig lyd og CustomTune forbedrer klarheden til medier og præsentationer Indbyggede mikrofoner og touchkontroller gør møder og opkaldshåndtering nemmere Op til 30 t batteritid med USB-C og 15 min hurtigopladning til hurtige top-ups...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Bose
Kategori: Over-Ear
Artikel nr.: 890101-0200
EAN: 0017817859561
Varenr.: 5020062071
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen Headphones Trådløse Hvid
2.740 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Bose Quietcomfort Ultra Headphones - 2nd Gen | Trådløse
2.749 kr
Til butik
Bose Quietcomfort Ultra Headphones - 2nd Gen | Trådløse billede

Produktinformation

Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen i hvid leverer fyldig, nuanceret lyd med Immersive Mode og spatial lyd, der omslutter musikken. Aktiv støjreduktion skaber ro, mens Aware Mode giver nærvær, når du ønsker det. CustomTune tilpasser lyden til dine ører, så de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BOSE
Kategori: Høretelefoner
EAN: 0017817859561
Varenr.: 672
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bose QuietComfort Ultra (Gen 2) - White
2.775 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid
-3%3.299 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen Headphones Trådløse Hvid
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid
-3%3.319 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bose QuietComfort Ultra (2. generation) hovedtelefoner
3.329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
2CompuMail DK2.740 kr2.740 krKøb
3Dealicious Danmark2.749 kr2.749 krKøb
4Proshop DK2.775 kr2.775 krKøb
5Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
6Ultrashop3.299 kr3.299 krKøb
7Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
8Teknikproffset DK3.329 kr3.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid

PriceData har fulgt prisen på Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid i 170 dage. Laveste pris i perioden er 2.624 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 3.255 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.975 kr.

Den nuværende pris på 2.624 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for Hovedtelefoner med støjreduktion - Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen, trådløse, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20262.624 kr125 kr (5%)
3. maj 20262.749 kr1 kr (0%)
30. apr. 20262.748 kr110 kr (4%)
29. apr. 20262.858 kr12 kr (0%)
28. apr. 20262.870 kr44 kr (2%)
27. apr. 20262.826 kr12 kr (0%)
26. apr. 20262.838 kr12 kr (0%)
25. apr. 20262.850 kr12 kr (0%)
21. apr. 20262.862 kr12 kr (0%)
20. apr. 20262.874 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret