Gå til hovedindhold

Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A

HousegardRøgalarmerEAN: 7320896040243
Pris fra 190 krtil 339 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 149 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 187 kr 21. maj

Sammenlign priser på Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 190 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard Carbon Monoxide Alarm with LCD, CA108
190 kr
Til butik
Housegard Carbon Monoxide Alarm with LCD, CA108 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Housegard
Kategori: Ulykkeshjælp
Farve: 1
Artikel nr.: 604024
EAN: 7320896040243
Varenr.: 20820411
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard CA108 kuliltealarm med LCD-display, inkl. 3-års batteri, hvid
190 kr
Til butik
Housegard CA108 kuliltealarm med LCD-display, inkl. 3-års batteri, hvid billede

Produktinformation

Housegard kuliltealarmer reagerer på skadelige koncentrationer af kulilte og anbefales i rum, hvor der er en brændstofdrevet varmekilde eller andet udstyr. Velegnet til installation i et privat hjem, sommerhus, båd, campingvogn eller fx autocampere, og er let at tage med på turen eller ferien. LCD-displayet viser det aktuelle kulilte-niveau og alarmstatus. Alarmhukommelsesfunktionen giver dig mulighed for at se, om alarmen har været udløst i de sidste 48 timer. Med pauseknappen kan enheden pauses i 10 minutter. En advarsel angiver, hvornår det er tid til at skifte batteri. CA108 opfylder den nye skærpede standard for kuliltealarmer, EN 50291-1:2018 og EN50291-2:2019 og har 10 års levetid. Hurtig reaktion ved skadelige niveauer af kulilte. Enkel montering med 3M-tape. Med 3M monteringstape går monteringen ekstra nemt og hurtigt og du slipper for at tage boremaskinen frem. Display viser aktuelt CO niveau og rumtemperatur. 48 timers hukommelse af alarm. Nem test- og pausefunktion. Indikerer når batteriet er opbrugt og alarmen skal udskiftes. 5-årig garanti mod fabrikationsfejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Housegard
Kategori: Sikkerhed
Artikel nr.: 604024
EAN: 7320896040243
Varenr.: 3350826
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard kuliltealarm
199 kr
Til butik
Housegard kuliltealarm billede

Produktinformation

Kuliltealarm med display ekstra tryghed til hjemmet Med en kuliltealarm fra Housegard får du en smart og pålidelig løsning, der hurtigt advarer dig, hvis der opstår farlige niveauer af kulilte i hjemmet. Alarmen er især velegnet i rum med brændeovn, gask...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Housegard
Kategori: Alarmer
Farve: white
Størrelse: 73x120 mm
EAN: 7320896040243
Varenr.: 6285650127
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard kuliltealarm
219 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A
-10%242 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Housegard kuliltealarm
271 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard kuliltealarm
279 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard kuliltealarm
289 kr
Til butik
Gå til BatteryStore & More
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Kuliltealarm til campingvogn / Housegard / LCD-display
299 kr
Til butik
Gå til Dækbutikken - Dæk og Fælge
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Housegard Kulilte (CO) Alarm Batteridrevet
299 kr
Til butik
Gå til SmartaSaker DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kulilte detektor
309 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Housegard kulilte alarm med LCD-display, CA108
339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK190 kr229 krKøb
2Proshop DK190 kr229 krKøb
3LavprisVVS199 kr199 krKøb
4Greenline219 kr219 krKøb
5InkClub DK242 kr242 krKøb
6LavprisEl271 kr271 krKøb
7BilligVVS DK279 kr279 krKøb
8LavprisVærktøj289 kr289 krKøb
9BatteryStore & More299 kr299 krKøb
10Dækbutikken - Dæk og Fælge299 kr299 krKøb
11SmartaSaker DK309 kr309 krKøb
12WATTOO.DK339 kr339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A i 121 dage. Laveste pris i perioden er 187 kr (registreret d. 23. april 2026), højeste er 248 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 207 kr.

Den nuværende pris på 190 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Housegard Housegard CA108 kulilte alarm med LCD-display, 3 år 604024 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026190 kr3 kr (2%)
21. maj 2026187 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026188 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026187 kr1 kr (1%)
13. apr. 2026188 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026189 kr2 kr (1%)
1. apr. 2026191 kr2 kr (1%)
29. mar. 2026193 kr1 kr (1%)
28. mar. 2026194 kr1 kr (1%)
27. mar. 2026195 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret