Gå til hovedindhold

Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt

Hot WheelsLegetøjEAN: 0194735264179
Pris fra 429 krtil 699,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 270,95 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 418 kr 7. maj

Sammenlign priser på Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 429 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Transporter
429 kr
Til butik
Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Transporter billede

Produktinformation

Kør ind i kamp med denne store dragetransportør, der har en ekstra aftagelig drage, der spiser legetøjskøretøjer! Efter at have slået biler ud med den ildspyende drage, lås den mindre drage op og forvandl den store drage til en racerbane! Tryk på knappen for at få dens vinger til at bevæge sig og efterligne en rigtig drage, og dyk derefter ned for at få den til at spise bilerne. Vend tilbage til basen, og slip køretøjerne løs i affyringsrampene, hvor de kan køre side-om-side ned af banerne! Transportøren indeholder to biler i skala 1:64, men børn kan opbevare mere end 20 køretøjer i og på de to drager. (Yderligere biler sælges separat.) Kan affyres ud i det åbne eller tilslutttes på fronten med Hot Wheels baner. Farver og dekorationer kan variere.

Produktspecifikationer

Mærke: Hot Wheels
Kategori: Legetoejsbil
Artikel nr.: JBM72
EAN: 0194735264179
Varenr.: 3361693
Gå til Eurotoys
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Hot Wheels Ultimate Dual Dragon Hauler
-35%457 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hot Wheels Ultimate Dual Dragon Hauler billede

Produktinformation

Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler Playset leverer varmen med seje funktioner, som børn vil elske! I stedet for at spy ild ud af munden, skyder denne seje drage Hot Wheels-biler afsted. Børn kan læsse tre biler ind i dragen og trykke på affyri...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hot Wheels
Kategori: Biler
EAN: 0194735264179
Varenr.: 54-0JBM72
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler (JBM72)
521 kr
Til butik
Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler (JBM72) billede

Produktinformation

Slip spændingen ved højhastighedseventyr løs med, Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler, . Dette dynamiske legesæt er ikke bare et stykke legetøj, det er en indgang til en verden af fantasi og spænding, perfekt til unge bilentusiaster, der drømmer om episke løb og dristige redninger. Funktioner, der sætter gang i fantasien, Dual Dragon Challenge: Midtpunktet i dette legesæt er den voldsomme dual dragon-funktion. Børnene kan sende deres Hot Wheels biler af sted for at kæmpe mod dragerne og forsøge at besejre dem og redde dagen. Det er en spændende test af evner og fart!, Den ultimative trækker: Dette er ikke bare en hvilken som helst trækker, det er et multifunktionelt køretøj, der forvandles til et actionfyldt legesæt. Den kan rumme flere biler, så den er perfekt til at transportere din Hot Wheels -samling til det næste eventyr. Interaktiv, leg: Med flere legezoner kan børn deltage i forskellige scenarier, fra racerløb til redningsmissioner. Sættet opfordrer til kreativitet og historiefortælling og giver uendeligt mange timers sjov. Nem opsætning: Dette legesæt er designet til hurtig samling, så børnene kan komme i gang uden forsinkelse. Det er også let at pakke sammen, så det er nemt at opbevare eller rejse med. Specifikationer, Mærke, : : Hot Wheels, Kategori: Legesæt med køretøjer, Dimensioner: Lastbilen er designet til at passe perfekt ind i ethvert legeværelse og er kompakt, men alligevel rummelig nok til at rumme flere biler. Materiale: Fremstillet af holdbare materialer af høj kvalitet, der kan holde til aktiv leg. Sikkerhed og kvalitet, Hot Wheels er kendt for sit engagement i sikkerhed og kvalitet. Der er kælet for detaljerne i dette legesæt, så børnene får en sikker og sjov oplevelse. Forældre kan være trygge ved at vide, at deres børn leger med et pålideligt mærke. Perfekt til unge racerkørere, Uanset om det er en fødselsdag, en ferie eller bare fordi, så er Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler en ideel gave til børn, der elsker biler og eventyr. Den er velegnet til børn fra 4 år og opefter og giver en engagerende og lærerig legeoplevelse, der hjælper med at udvikle motoriske færdigheder og hånd-øje-koordination. Tag med på eventyr på Hot Wheels, Med Hot Wheels City Ultimate Dual Dragon Hauler er hver dag et nyt eventyr. Se, hvordan dit barn kaster sig ud i spændende løb, dristige redninger og heltemodige bedrifter, alt sammen hjemmefra. Det er mere end bare et stykke legetøj, det er en billet til en verden af fantasi og spænding. Gør dig klar til at sætte gang i løjerne, og lad dit barns kreativitet få frit løb med dette ultimative legesæt fra Hot Wheels!, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Hot Wheels
Kategori: Legetøjsbiler
EAN: 0194735264179
Varenr.: D27873
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt
529,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hot Wheels Legesæt - City Ultimate Dual Dragon Transporter
599,95 kr
Til butik
Gå til Legekæden
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Hot Wheels City Ultimativt Dobbelt Drage-Transporter
699,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK429 kr468 krKøb
2Eurotoys457 kr457 krKøb
3Teknikproffset DK521 kr580 krKøb
4Gucca.dk529,95 kr529,95 krKøb
5Kids-world.dk599,95 kr599,95 krKøb
6Legekæden699,95 kr699,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt

PriceData har fulgt prisen på Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt i 179 dage. Laveste pris i perioden er 380 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 461 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 415 kr.

Den nuværende pris på 429 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Hot Wheels - City Ultimate Dual Dragon Raceway Transporter Sæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026429 kr11 kr (3%)
7. maj 2026418 kr11 kr (3%)
19. apr. 2026429 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026430 kr3 kr (1%)
16. apr. 2026427 kr2 kr (0%)
28. feb. 2026429 kr45 kr (12%)
27. feb. 2026384 kr45 kr (10%)
26. feb. 2026429 kr45 kr (12%)
25. feb. 2026384 kr45 kr (10%)
19. feb. 2026429 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret