Gå til hovedindhold

Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure

SonySpilEAN: 0711719720294
Pris fra 189 krtil 269,95 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 80,95 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 189 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure
-56%189 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure billede

Produktinformation

PS5

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Spil
Artikel nr.: 711719720294
EAN: 0711719720294
Varenr.: 2993578
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Horizon Forbidden West (Nordic) Playstation 5 spil - GEEKD.dk
-71%219 kr
Før 765 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Horizon Forbidden West (Nordic) Playstation 5 spil - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Sony Interactive Entertainment Horizon : Forbidden West Standard Flersproget PlayStation 5 Tag med Aloy ud i Det Forbudte Vest: et majestætisk, men farligt uudforsket område, der gemmer på mystiske, nye trusler. Udforsk fjerne lande, kæmp mod større og me...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Spil
EAN: 0711719720294
Varenr.: 52361238118736
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Sony Horizon: Forbidden West (PS5)
-49%254 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sony Horizon: Forbidden West (PS5) billede

Produktinformation

Et majestætisk, men farligt sted, Vend tilbage til den, postapokalyptiske fremtidsverden i Horizon, og udforsk fjerne lande, kæmp mod større og mere spektakulære maskiner, og bliv fascineret af de nye stammer. Verden, er ved at gå under. Kraftige storme raser, og der er ingen, der kan stoppe den ødelæggelse, som dræber resterne af menneskeheden. I mellemtiden nærmer skræmmende maskiner sig grænserne. L, ivet på Jorden er på randen af udryddelse igen, og ingen ved hvorfor, . Aloy, må finde ud af, hvad der ligger bag truslerne, og rette op på tingene igen, . Mens eventyret udfolder sig, genforenes hun med gamle venner, danner alliancer med stridende fraktioner og opklarer fortiden - alt imens hun forsøger at være et skridt foran en tilsyneladende uovervindelig ny fjende. Indtag en stor åben verden, Oplev fjerne lande, nye fjender, interessante kulturer og fascinerende karakterer. En majestætisk grænse, Udforsk frodige skove, sunkne byer og tårnhøje bjerge i USA's fjerne fremtid. Efterfølgeren, Horizon Forbidden West, efterfølgeren til Guerrillas science fiction-spil Horizon Zero Dawn, tager alt fra originalen og gør det bedre. I spillets åbne verden venter et spændende eventyr med utrolig grafik og kampe, som du ikke bliver træt af lige med det samme. Spillet er bragt til live af et mangfoldigt persongalleri og teknisk snilde, der beviser, at spilmediet kan levere fremragende underholdning og gribende historiefortælling i en klasse for sig selv. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Spil
EAN: 0711719720294
Varenr.: 38-99788
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Horizon Forbidden West (nordic) - PS5
-47%269,95 kr
Før 509,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK189 kr228 krKøb
2Geekd219 kr219 krKøb
3Teknikproffset DK254 kr303 krKøb
4Gucca.dk269,95 kr269,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure

PriceData har fulgt prisen på Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure i 175 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 429 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 321 kr.

Den nuværende pris på 189 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Horizon Forbidden West - Sony PlayStation 5 - Action/Adventure de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026189 kr240 kr (56%)
14. apr. 2026429 kr170 kr (66%)
30. mar. 2026259 kr170 kr (40%)
3. jan. 2026429 kr210 kr (96%)
20. dec. 2025219 kr180 kr (45%)
9. dec. 2025399 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret