Gå til hovedindhold

Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg

HoptimistIndretningFSC-certificeret egetræStudentergaverEAN: 5710350000777

Hoptimist Student Bumble Lille Eg i FSC-certificeret egetræ. Inkluderer studenterhue-klistermærker i fire farver til STX, HTX, HF og EUD uddannelser. Læs mere

Pris fra 279,95 krtil 349 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 69,05 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 260 kr 10. maj

Sammenlign priser på Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 279.95 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hoptimist - Bumble Student eg lille
-20%279,95 kr
Før 349,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hoptimist Student Bumble S - Eg
-17%289 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg
344,95 kr
Til butik
Gå til ModernHouse.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Hoptimist Student Bumble Oak - Small
349 kr
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hoptimist Student Bumble S - Eg
349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Rikki Tikki Shop279,95 kr279,95 krKøb
2HvidevareShoppen.dk289 kr289 krKøb
3Kids-world.dk344,95 kr344,95 krKøb
4ModernHouse.dk349 kr349 krKøb
5Kai Berntsen ApS349 kr349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hoptimist Student Bumble Lille Eg

Hoptimist

Hoptimist Student Bumble Lille Eg i FSC-certificeret egetræ. Inkluderer studenterhue-klistermærker i fire farver til STX, HTX, HF og EUD uddannelser.

• hoptimist
• studentergave
• træfigur
• pyntefigur
• hoppefigur
• dansk design
• egetræ figur
• Studentergaver
• FSC-certificeret egetræ

Beskrivelse

Hoptimist Student Bumble Lille Eg er den perfekte gave til den nyudsprungne student. Denne klassiske danske designfigur fra Gustav Ehrenreichs ikoniske kollektion er fremstillet i FSC-certificeret egetræ og repræsenterer glæde, optimisme og godt humør.

Figuren måler 7,3 cm i højden og 5,9 cm i diameter og er udstyret med den karakteristiske fjeder, der får den til at hoppe og bringe smil til enhver stue eller værelse. Der medfølger et klistermærkeark med studenterhue-striber i fire farver: bordeaux (STX), mørkeblå (HTX), lyseblå (HF) og lilla (EUD), så den kan personaliseres til den specifikke uddannelse.

Hoptimisterne har været en del af dansk designhistorie siden slutningen af 1960'erne og er det perfekte symbol på en ny begyndelse og fremtidens muligheder. Varen er produceret bæredygtigt og bidrager til bevarelse af vores skove.

Specifikationer

år:1960'erne design
vægt:Ca. 50 gram
højde:7,3 cm
designer:Gustav Ehrenreich
diameter:5,9 cm
materiale:FSC-certificeret egetræ
mekanisme:Fjedermekanisme
producent:Hoptimist
inkluderet:Klistermærkeark med 4 farver
oprindelse:Danmark
certificering:FSC-C166612

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke uddannelser dækker studenterhue-klistermærkerne?

Der medfølger klistermærker til STX (bordeaux), HTX (mørkeblå), HF (lyseblå) og EUD (lilla), så figuren kan tilpasses den specifikke uddannelse.

Er egetræet bæredygtigt produceret?

Ja, figuren er fremstillet af FSC-certificeret egetræ (FSC-C166612), hvilket sikrer at træet kommer fra bæredygtige kilder.

Hvordan fungerer hopmekanismen?

Figuren har en klassisk fjedermekanisme i maven, der får den til at hoppe og gynge når den rørtes let.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg

PriceData har fulgt prisen på Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg i 174 dage. Laveste pris i perioden er 260 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 349 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 289 kr.

Den nuværende pris på 279,95 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Hoptimist Baby Woody Student Bumble - 7 cm - Eg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026279,95 kr10 kr (4%)
24. maj 2026269,95 kr19,05 kr (7%)
23. maj 2026289 kr29 kr (11%)
10. maj 2026260 kr29 kr (10%)
9. maj 2026289 kr29 kr (11%)
5. maj 2026260 kr29 kr (10%)
4. maj 2026289 kr29 kr (11%)
18. apr. 2026260 kr29 kr (10%)
17. apr. 2026289 kr29 kr (11%)
25. feb. 2026260 kr21 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret