Gå til hovedindhold

Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone

HonorMobiltelefonerEAN: 6936520867592
Pris fra 2.529 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 590 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.410 kr 28. maj

Sammenlign priser på Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2529 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Honor 400 256GB/8GB - Desert Gold
2.529 kr
Til butik
Honor 400 256GB/8GB - Desert Gold billede

Produktinformation

5G smartphone, dual-SIM, RAM 8 GB / Intern hukommelse 256 GB, OLED-skærm, 6.55", 2736 x 1264 pixels (120 Hz), 2x bagkameraer 200 MP, 12 MP, front camera 50 MP, ørken guld

Produktspecifikationer

Mærke: Honor
Kategori: Mobil
Artikel nr.: 5109BUUQ
EAN: 6936520867592
Varenr.: 3402105
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Honor 400 6.55" 256GB Ørken guld
3.003 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone
3.099 kr
Til butik
Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone billede

Produktinformation

Elegant 5G-smartphone med stærke kamerafunktionerHonor 400 er til dig, der vil have en hurtig og stilfuld Android-smartphone i hverdagen. Den 6,55" AMOLED-skærm med 120 Hz giver flydende visning, og fingeraftrykslæseren i skærmen gør det nemt at låse op. Med 5G, Wi‑Fi i både 2,4/5/6 GHz og Bluetooth 5,4 er du klar til høj hastighed - hjemme, på arbejde og på farten.Kamera og ydeevneFang detaljer med et 200 MP hovedkamera med OIS, suppleres af 12 MP vidvinkel. Portræt- og nattilstand, AI Super Zoom og slowmotion hjælper dig med at ramme motivet, mens frontkameraet på 50 MP leverer skarpe selfies. Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 og Adreno 720 sørger for solid ydelse, og 8 GB RAM samt 256 GB lager giver god plads til apps og billeder.Batteri, opladning og smarte funktionerEt 5.300 mAh batteri i Si‑C-teknologi holder længe og kan hurtigoplades via USB‑C med op til 66 W. Du får stereo‑lyd, dobbelt højttaler, AI-funktioner, ansigtsoplåsning, gyroskop, kompas og infrarød fjernbetjening. Telefonen er vandafvisende med IP65 og leveres i farven Desert Gold.Skærm: 6,55" AMOLED, 120 HzOpløsning: 2.736 × 1.824 pixelsProcessor: Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, 8 kernerGrafik: Adreno 720Hukommelse: 8 GB RAMLager: 256 GB internBagkamera: 200 MP (OIS) + 12 MP vidvinkelFrontkamera: 50 MP, blænde f/2Video: Op til 3.840 × 2.160Netværk: 5G (NR), 4G LTE‑FDD/TDD, 3G WCDMASIM: Dual SIM (NanoSIM + eSIM)Wi‑Fi: 802.11a/b/g/n/ac/ax; 2,4/5/6 GHzBluetooth: 5,4; NFC: JaNavigation: GPS, GLONASS, BeiDou, QZSS, A‑GPSSensorer: Fingeraftryk i skærm, ansigtsoplåsning, gyroskop, lys- og tyngdesensor, IRLyd: Stereo, 2 indbyggede højttalereBatteri: 5.300 mAh, hurtigopladning op til 66 W (USB‑C)Beskyttelse: IP65 vandafvisendeMål og vægt: 15,56 × 7,46 × 0,73 cm; 184 g...

Produktspecifikationer

Mærke: Honor
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.34g
EAN: 6936520867592
Varenr.: 2167060
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.529 kr2.529 krKøb
2CompuMail DK3.003 kr3.003 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone

PriceData har fulgt prisen på Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.410 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 3.209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.740 kr.

Den nuværende pris på 2.529 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 65 prisændringer for Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 65 prisændringer for Honor 400 6,55" 8/256 GB 5G - Desert Gold smartphone de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.529 kr107 kr (4%)
30. maj 20262.422 kr12 kr (0%)
28. maj 20262.410 kr11 kr (0%)
27. maj 20262.421 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.422 kr3 kr (0%)
22. maj 20262.425 kr3 kr (0%)
1. maj 20262.422 kr47 kr (2%)
30. apr. 20262.469 kr60 kr (2%)
29. apr. 20262.529 kr60 kr (2%)
28. apr. 20262.469 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret