Gå til hovedindhold

Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K

HisenseTvEAN: 6942351419084
Pris fra 8.535 krtil 10.754 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.219 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.693 kr 20. maj

Sammenlign priser på Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8535 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Hisense E7Q Series 85E7Q 85" 4K UHD (2160p) Smart TV
8.535 kr
Til butik
Hisense E7Q Series 85E7Q 85" 4K UHD (2160p) Smart TV billede

Produktinformation

Hisense 85E7Q - 85" Diagonal klasse E7Q Series LED-bagbelyst LCD TV - QLED - Smart TV - VIDAA - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Direct LED - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Hisense
Artikel nr.: 85E7Q
EAN: 6942351419084
Varenr.: 1003451201
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hisense 85E7Q 4K Ultra HD Smart TV Wi-Fi
8.999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K
10.754 kr
Til butik
Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K billede

Produktinformation

Hi-QLED Smart TV Hisense 85E7Q leverer et 85-tommer 4K Ultra HD (3840x2160) billede ved 60 Hz med QLED Colour, Dolby Vision og Dolby Atmos, drevet af VIDAA Smart OS. Bygget til levende, naturtro visning kombinerer E7Q-serien et bredt farvespektrum og HDR-understøttelse (HDR10, HDR10+ decoding og HLG) med AI 4K Upscaler og AI Smooth Motion med MEMC og 3D-støjreduktion for klarere, mere flydende indhold. Game Mode PLUS tilføjer VRR og ALLM til responsivt gameplay, mens stemmestyring og casting-muligheder gør daglig brug enkel. 85-tommer (215 cm) 16:9-skærm med 178° betragtningsvinkel QLED Colour med Quantum Dot Colour og bredt farvespektrum (WCG) Dolby Vision HDR og Dolby Atmos-lyd samt DTS Virtual X decoding AI 4K Upscaler til næsten-4K forbedring AI Smooth Motion med MEMC og støjreduktion Game Mode PLUS med VRR og ALLM; HDMI 2.1 inklusive eARC VIDAA Smart OS med AirPlay 2-understøttelse og Anyview Cast Nyd 4K-underholdning på stor skærm med smart streaming, medrivende HDR og lyd samt gamingfokuserede funktioner i ét Hisense TV.

Produktspecifikationer

Mærke: Hisense
Kategori: Fladskaerms TV
Artikel nr.: 85E7Q
EAN: 6942351419084
Varenr.: 3474924

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.535 kr8.535 krKøb
2INphone.dk8.999 kr8.999 krKøb
3Proshop DK10.754 kr10.754 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K

PriceData har fulgt prisen på Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K i 165 dage. Laveste pris i perioden er 7.599 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 8.909 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.632 kr.

Den nuværende pris på 8.535 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Hisense 85" Fladskærms TV LED 4K 85E7Q E7Q Series - 85" LED-backlit LCD TV - QLED - 4K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20268.535 kr6 kr (0%)
31. maj 20268.529 kr816 kr (11%)
30. maj 20267.713 kr10 kr (0%)
26. maj 20267.703 kr10 kr (0%)
24. maj 20267.713 kr20 kr (0%)
20. maj 20267.693 kr600 kr (7%)
15. maj 20268.293 kr20 kr (0%)
12. maj 20268.313 kr50 kr (1%)
9. maj 20268.263 kr10 kr (0%)
7. maj 20268.253 kr498 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret