Gå til hovedindhold

HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt

HansgroheSanitetEAN: 4059625154908
Pris fra 1.527 krtil 2.443 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 916 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.439 kr 10. maj

Sammenlign priser på HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1527 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt
1.527 kr
Til butik
HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt billede

Produktspecifikationer

Mærke: HANSGROHE
Kategori: Brusersæt & tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 27654000
EAN: 4059625154908
Varenr.: 4647021
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance Select S 120 PowderRain brusesæt, krom
1.699 kr
Til butik
Hansgrohe Raindance Select S 120 PowderRain brusesæt, krom billede

Produktinformation

Hansgrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusesæt H65 x Ø12,5cm i kromHåndbruseren er udstyret med et lækkert stort brusehoved på 12,5cm samt Select S, så du med ét enkelt tryk på Select-knappen kan skifte mellem de 3 forskellige stråletyper, der...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 65 cm (bar), 125 mm (shower head), 1600 mm (hose)
EAN: 4059625154908
Varenr.: 737717124
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Raindance Brusersæt Select S 120, 3jet PowderRain. Ø 125 mm
1.868,75 kr
Til butik
hansgrohe Raindance Brusersæt Select S 120, 3jet PowderRain. Ø 125 mm billede

Produktinformation

Select-teknologi: Med Select-knappen skiftes let mellem de forskellige stråletyper.Stråletype: PowderRain, Rain, WhirlAirQuickClean-teknologi: Kalkaflejringer fjernes nemt ved at gnuppe let med en finger.Bruserstørrelse: 125 mmKugleled der modvirker fordr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brusesæt
EAN: 4059625154908
Varenr.: 737717124
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance Select S 120 PowderRain brusesæt, krom
1.899 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance Select S 120 brusesæt 120, 3 stråletyper, krom
2.443 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.527 kr1.527 krKøb
2LavprisVVS1.699 kr1.699 krKøb
3vvsfittings.dk1.868,75 kr1.868,75 krKøb
4BilligVVS DK1.899 kr1.899 krKøb
5Proshop DK2.443 kr2.443 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt

PriceData har fulgt prisen på HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.498 kr.

Den nuværende pris på 1.527 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for HG Rain Sel S120 PowderR brsæt - hansGrohe Raindance Select S 120 3jet PowderRain brusersæt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.527 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.528 kr29 kr (2%)
25. maj 20261.499 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.500 kr29 kr (2%)
20. maj 20261.529 kr29 kr (2%)
17. maj 20261.500 kr29 kr (2%)
14. maj 20261.529 kr28 kr (2%)
13. maj 20261.501 kr62 kr (4%)
10. maj 20261.439 kr90 kr (6%)
9. maj 20261.529 kr90 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret