Gå til hovedindhold

hermes Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml

hermesParfume og eau de cologneEAN: 3346130417248
Pris fra 399 krtil 479 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 365 kr 6. maj

Sammenlign priser på Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Hermes Un Jardin A Cythere EDT 30 ml
399 kr
Til butik
Hermes Un Jardin A Cythere EDT 30 ml billede

Produktinformation

🌿 Unisex duft · Græsser, oliventræ og frisk pistacie · Lys, træagtig og omsluttende En solvarm duftrejse til Middelhavet, hvor vinden suser gennem gyldne strå og gamle oliventræer. Denne eau de toilette fortolker en have, der ikke er grøn eller blomstrende, men levende af tekstur og lys – et møde mellem tørre græsser, cremet pistacie og blødt, varmt træ. Resultatet er en luftig, moderne duft, der føles både ren og sanselig på huden. Fordele Unisex-komposition med lethed til hverdagsbrug Balancerer friske, grønne facetter med varme, træagtige nuancer Behagelig og diskret tilstedeværelse, velegnet fra morgen til aften Inspireret af den græske ø Kythira – sol, skygge og naturlig enkelhed Duftnoter Græsser – sprød, tør friskhed, der giver luft og bevægelse Oliventræ – elegant, solvarm træfylde Frisk pistacie – blød, let nøddeagtig rundhed Den samlede duftoplevelse er lys, træagtig og let cremet med en naturlig, afslappet elegance. Sådan bruger du produktet Spray 2–4 gange på pulspunkter som hals, håndled og bryst. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden, så duften bevarer sin struktur. For en mere omsluttende effekt kan du spraye i en let “sky” foran dig og gå gennem den. Anledning og sæson Ideel til dagtimer, kontor og uformelle begivenheder Stråler særligt i forår og sommer, men giver også et lyst løft på kølige dage Passer til både minimalister og dem, der ønsker en diskret signaturduft Resultat En raffineret, let og indbydende signatur, hvor grøn sprødhed møder varm træfylde. Duften lægger sig naturligt på huden og efterlader et roligt, sofistikeret spor, der føles ubesværet og tidløst.

Produktspecifikationer

Mærke: Hermes
Kategori: Parfume
Størrelse: 30.00ml
Artikel nr.: 3346130417248
EAN: 3346130417248
Varenr.: 3346130417248
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml
431 kr
Til butik
Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml billede

Produktinformation

Hermès-parfumøren Christine Nagel står bag denne eau de toilette kaldet Un Jardin à Cythère, som er en overraskende have hverken grøn eller frodig, men blond. En eau de toilette som udtrykker en olfaktorisk søgen gennem Peloponnes til Kithira, en godt bevaret græsk ø, der har inspireret mange kunstnere. DUFTNOTERNE Duften er citrus- og træagtig. Eau de toilette Un Jardin à Cythère kombinerer græssets omfavnende karakter med oliventræets styrke og de friske pistaciers blødhed. GENOPFYLD Un Jardin à Cythère refill kan bruges til at genopfylde flakoner på 100 ml, 50 ml og 30 ml. En ansvarlig gestus, uadskillelig fra et objekt, der er skabt til at holde.

Produktspecifikationer

Mærke: Hermès
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 3346130417248
EAN: 3346130417248
Varenr.: 3222389
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hermes - Un Jardin A Cythere - 30 ml - Edt
-11%479 kr
Før 540 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK399 kr428 krKøb
2Proshop DK431 kr470 krKøb
3BilligParfume.dk479 kr479 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 335 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 362 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Hermès Un Jardin Á Cythére Eau de Toilette 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026399 kr33 kr (9%)
20. maj 2026366 kr33 kr (8%)
14. maj 2026399 kr32 kr (9%)
9. maj 2026367 kr2 kr (1%)
6. maj 2026365 kr24 kr (6%)
17. mar. 2026389 kr17 kr (5%)
14. mar. 2026372 kr37 kr (11%)
26. feb. 2026335 kr14 kr (4%)
21. feb. 2026349 kr2 kr (1%)
18. feb. 2026351 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret