Gå til hovedindhold

HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m

GoobayKablerEAN: 4040849771354
Pris fra 39 krtil 89 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (56% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 39 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
HDMI 2.1 8K/60Hz fladt kabel 2 m - Sort
39 kr
Til butik
HDMI 2.1 8K/60Hz fladt kabel 2 m - Sort billede

Produktinformation

Forbind dine enheder med dette flade HDMI 2.1 kabel på 2 meter, så lyd og billede sendes gennem ét kabel. Det er velegnet til tv, monitor, projektor, spillekonsol, streamingmodtager, soundbar og hi-fi-system. Kablet er fladt, hvilket gør det praktisk at føre langs vægge eller gennem kabelkanaler. Med stiktypen HDMI han (Type A) til HDMI han (Type A) passer det til enheder med standard HDMI-porte. ## Klar til høje opløsninger og moderne funktioner Opløsningen på 8K/60Hz (7680x4320) og 4K/120Hz UHD gør kablet egnet til meget høj billedkvalitet og flydende bevægelser på kompatibelt udstyr. Båndbredden på 48 Gbit/s gør det muligt at sende store mængder data gennem kablet. Med HDMI 2.1 og HDR understøttet kan du bruge kablet sammen med udstyr, der viser et bredt spænd i lys og farver. HDCP 2.2 gør det muligt at overføre kopibeskyttet indhold fra kompatible kilder til dit tv eller din monitor, og 3D understøttet giver mulighed for brug med 3D-indhold. ## Praktiske detaljer til din installation Det flade kabeldesign er praktisk, når du vil have en diskret installation langs paneler eller bag møbler. Lederen er lavet af CCS (kobberbelagt stål), og skærmningen med 1-folie (aluminium) hjælper med at beskytte signalet mod elektrisk støj fra omgivelserne. Stikbelægningen er guldbelagt. Med understøttelse af eARC og ARC kan kablet bruges i opsætninger, hvor lyd skal sendes retur fra tv til soundbar eller hi-fi-system, og den integrerede Ethernet-funktion (HEC) kan bruges til netværksforbindelse via HDMI. I pakken: 1 stk. HDMI 2.1 8K/60Hz fladt kabel 2 m - Sort.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: HDMI kabel 2 meter
Artikel nr.: 77135
EAN: 4040849771354
Varenr.: 70135
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay HDMI 2.1 Fladt Kabel 8K 60Hz 2 m
40 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m
49 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay HDMI 2.1 Fladt Kabel 8K 60Hz 2 m
59 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m
69 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro HDMI 2.1 Flat - 2m - Sort
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK39 kr39 krKøb
2CompuMail DK40 kr40 krKøb
3Boligcenter DK49 kr49 krKøb
4Ultrashop59 kr59 krKøb
5Vivas DK69 kr138 krKøb
6Proshop DK89 kr128 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m

PriceData har fulgt prisen på HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m i 124 dage. Laveste pris i perioden er 30,81 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 59 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 42 kr.

Den nuværende pris på 39 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for HDMI-kabel Goobay 2.1 fladt 8K 60 Hz - 2 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202639 kr1 kr (3%)
14. mar. 202640 kr19 kr (32%)
13. mar. 202659 kr19 kr (48%)
30. jan. 202640 kr9,19 kr (30%)
29. jan. 202630,81 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret