Gå til hovedindhold

HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort

DIGITUSKablerEAN: 4016032467052
Pris fra 468 krtil 819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 351 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 373 kr 20. apr.

Sammenlign priser på HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 468 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS HDMI stik -> HDMI stik 20 m Sort
468 kr
Til butik
DIGITUS HDMI stik -> HDMI stik 20 m Sort billede

Produktinformation

DIGITUS - HDMI-kabel med Ethernet - HDMI stik til HDMI stik - 20 m - afskærmet hybrid kobber/fiberoptik - sort - Active Optical Cable (AOC), 8K UHD (7680 x 4320) support

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: AK-330126-200-S
EAN: 4016032467052
Varenr.: 998024725
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS HDMI cable with Ethernet - 20 m
520 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort
799 kr
Til butik
HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort billede

Produktinformation

Fordele ved HDMI-kabel 2.1 til 8KForbind skærm, TV eller projektor med et HDMI 2.1-kabel, der leverer høj båndbredde til skarpere billeder og fyldig lyd. Denne hybride aktive løsning fra DIGITUS er designet til lange træk på hele 20 m, så du kan placere din kilde langt fra displayet uden at gå på kompromis med signalet. Understøtter op til 8K (7680 × 4320) ved 60 Hz samt 1080p, og er kompatibel med HDR for levende kontrast og farver.Til film, gaming og præsentationerMed en datahastighed på 48 Gbit/s, 3D-understøttelse og ukomprimeret flerkanals-lyd (op til 32 kanaler) egner kablet sig til alt fra hjemmebiograf til professionelle mødelokaler. Guldbelagte stik sikrer stabil kontakt, og kablet er Plug and Play, så du kommer hurtigt i gang. Understøtter HDCP 2.2 samt lydformater som DTS-HD Master Audio og Dolby TrueHD.Anvendelse og miljøDriftstemperatur: -10 - 80 °C, relativ fugtighed: 0 - 85 %. Opbevar væk fra varmekilder, undgå vand/fugt og skarpe bøjninger for at beskytte de interne ledere.Type: HDMI A til HDMI A, han/hanStandard: HDMI 2.1, Ultra High SpeedMaks. opløsning: 7680 × 4320 (8K)Maks. opdateringshastighed: 60 HzUnderstøttede videomodes: 4320p, 1080pDatahastighed: 48 Gbit/sHDR: Ja3D: JaAudio: Op til 32 kanaler; DTS-HD Master Audio, Dolby TrueHDHDCP: Version 2.2Stik: Lige, guldforgyldte kontakterLængde: 20 mFarve: SortPlug and Play: JaDriftsforhold: -10 – 80 °C; 0 – 85 % RHPakkemål: Bredde 200 mm; vægt 750 g; volumen 2 400 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: HDMI-kabler
Vægt: 0.72g
EAN: 4016032467052
Varenr.: 1933103
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort
819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK468 kr468 krKøb
2Proshop DK520 kr559 krKøb
3Boligcenter DK799 kr799 krKøb
4Vivas DK819 kr898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort

PriceData har fulgt prisen på HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 373 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 550 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 472 kr.

Den nuværende pris på 468 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for HDMI-kabel 2.1 Ultra High Speed 8K 60 Hz - DIGITUS - 20 m, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026468 kr48 kr (11%)
20. maj 2026420 kr11 kr (3%)
19. maj 2026409 kr10 kr (2%)
18. maj 2026419 kr10 kr (2%)
14. maj 2026409 kr59 kr (13%)
10. maj 2026468 kr1 kr (0%)
9. maj 2026469 kr50 kr (12%)
7. maj 2026419 kr10 kr (2%)
5. maj 2026409 kr40 kr (9%)
25. apr. 2026449 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret