Gå til hovedindhold

Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

UmageLamperEAN: 5710302024417
Pris fra 1.359 krtil 1.699 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 340 kr (20% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.189 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1359 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Hazel mini pendel, sort/messing
-20%1.359 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hazel mini pendel, sort/messing billede

Produktinformation

Umage Hazel mini pendel Ø22, sort/messing - designet af Jacob Rudbeck Designet på pendlen Hazel er inspireret af hasselnødden og har et minimalistisk udtryk skabt i sort børstet stål med en ring i messing i bunden. Den integrerede LED-lyskilde er skjult a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Umage
Farve: Sort
EAN: 5710302024417
Varenr.: 2441
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde
-20%1.359 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Hazel Mini Pendel Black er inspireret af formen på en hasselnød. Den er udført i sortlakeret stål, kombineret med en base i messing finish. Sammensætningen giver lampen et moderne skandinavisk udtryk, der passer ind i de fleste hjem. Det indbyggede LED er skjult bag en hvid diffuser, der sikrer en behagelig og jævn belysning. Perfekt over spisebordet, hvor det varme nedadrettede lys, oplyser hjemmets samlingspunkt. Fås i to størrelser, så der er rig mulighed for at anvende den over spisebordet, køkkenbordet eller i et af hjemmets mindre kroge.

Produktspecifikationer

Mærke: UMAGE
Kategori: Pendler
Materiale: Metal
Artikel nr.: 2441
EAN: 5710302024417
Varenr.: 9521949
Gå til Tendensshop
TrustScore 2.5 ud af 52,5
Hazel Lampe - Sort - Mini Ø: 22 cm - Umage
-10%1.529 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hazel Lampe - Sort - Mini Ø: 22 cm - Umage billede

Produktinformation

Flot pendel i sort børstet stål med messing bund fra Umage. Hazel lampen har et minimalt men varmt design, som er inspireret af en hasselnød. I lampen finder man et indbygget LED panel, som er dækket af en hvid diffuser, hvilket sikrer et behagligt lys, u...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Umage
Kategori: Umage
EAN: 5710302024417
Varenr.: 52105218752845
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Umage Hazel pendel, sort, Ø22 cm
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lamper.dk1.359 kr1.359 krKøb
2Lampemesteren DK1.359 kr1.359 krKøb
3Tendensshop1.529 kr1.529 krKøb
4LampeGuru.dk1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.139 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.222 kr.

Den nuværende pris på 1.359 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Hazel Pendel Mini Sort Hazel Mini UMAGE - Stue - Design - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.359 kr85 kr (7%)
7. maj 20261.274 kr85 kr (7%)
21. mar. 20261.189 kr34 kr (3%)
14. mar. 20261.223 kr68 kr (6%)
1. mar. 20261.155 kr34 kr (3%)
6. feb. 20261.189 kr85 kr (7%)
5. feb. 20261.274 kr85 kr (7%)
27. dec. 20251.189 kr85 kr (7%)
26. dec. 20251.274 kr85 kr (7%)
20. dec. 20251.189 kr85 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret