Gå til hovedindhold

hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort

HansgroheSanitetEcoSmart vandbesparelseModerne badeværelseEAN: 4059625326244

Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur i elegant mat sort med ComfortZone 100 og løft-op bundventil. EcoSmart teknologi reducerer vandforbruget til 5 l/min. Læs mere

Pris fra 828 krtil 1.062 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 234 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 768 kr 18. apr.

Sammenlign priser på hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 828 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort
828 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Vernis Blend håndvaskarmatur 100 med løft-op bundventil, mat sort
872 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur, mat sort
879 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur med løft-op BV, mat sort
934,18 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur, mat sort
949 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vernis Blend håndvaskarmatur - sort
-5%969 kr
Før 1.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vernis Blend håndvaskarmatur - sort
-5%989 kr
Før 1.039 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Vernis blend håndvaskarmatur 100 ms
1.005 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Vernis Blend håndvaskarmatur 100 med løft-op bundventil mat sort
1.062 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK828 kr867 krKøb
2Elvvs.dk872 kr872 krKøb
3CompletVVS879 kr879 krKøb
4EL-GROSSISTEN934,18 kr934,18 krKøb
5BilligVVS DK949 kr949 krKøb
6Boligcenter DK969 kr969 krKøb
7Vivas DK989 kr1.068 krKøb
8MaintainIt1.005 kr1.005 krKøb
9Proshop DK1.062 kr1.062 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Vernis Blend håndvaskarmatur 100 med løft-op bundventil, mat sort

Hansgrohe

Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur i elegant mat sort med ComfortZone 100 og løft-op bundventil. EcoSmart teknologi reducerer vandforbruget til 5 l/min.

• håndvaskarmatur
• vaskarmatur
• blandingsbatteri
• armatur
• hansgrohe armatur
• mat sort armatur
• badeværelsesarmatur
• vernis blend
• Moderne badeværelse
• EcoSmart vandbesparelse

Beskrivelse

Hansgrohe Vernis Blend 100 håndvaskarmatur kombinerer elegant design med funktionalitet i mat sort finish. Med ComfortZone 100 tilbyder armaturet optimal komfort og brugervenlighed ved vasken. Armaturet har et fremspring på 108 mm og er udstyret med vinkeljusterbar perlator for tilpasset vandstråle. EcoSmart og AirPower teknologi sikrer vandbesparelse med maksimalt 5 l/min ved 3 bar, samtidig med at du får bløde og fyldige dråber. Den keramiske kartusche giver jævn betjening, og temperaturbegrænsning kan indstilles for sikkerhed. Løft-op bundventil i kunststof med G 1 1/4" tilslutning. Perfekt til moderne badeværelser hvor design og miljøbevidsthed går hånd i hånd.

Specifikationer

farve:Mat sort
perlator:Vinkeljusterbar
betjening:1-grebs
kartusche:Keramisk
montering:Bord/vask
bundventil:Løft-op G 1 1/4
fremspring:108 mm
comfortzone:100
stråletype:Normalstråle
tilslutning:3/8 tommer
miljøtiltag:EcoSmart & AirPower
tilslutningsform:Flexslanger med 3/8 omløbere
vandforbrug_3_bar:5 l/min
materiale_bundventil:Kunststof
temperaturbegrænsning:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vand bruger armaturet?

Armaturet har EcoSmart teknologi og bruger maksimalt 5 l/min ved 3 bars vandtryk, hvilket sparer vand og penge.

Hvad betyder ComfortZone 100?

ComfortZone 100 betyder at armaturet har optimal højde og giver god bevægelsesfrihed ved vasken med 108 mm fremspring.

Kan temperaturen begrænses?

Ja, armaturet har indstillelig temperaturbegrænsning som beskytter mod skoldning og giver ekstra sikkerhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort

PriceData har fulgt prisen på hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 691 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 866 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 803 kr.

Den nuværende pris på 828 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 52 prisændringer for hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 52 prisændringer for hansGrohe Vernis Blend 1-grebs håndvaskarmatur 100, med løft-op bundventil, mat sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026828 kr19 kr (2%)
26. maj 2026809 kr19 kr (2%)
25. maj 2026828 kr27 kr (3%)
24. maj 2026855 kr46 kr (6%)
17. maj 2026809 kr19 kr (2%)
16. maj 2026828 kr19 kr (2%)
14. maj 2026809 kr5 kr (1%)
13. maj 2026804 kr5 kr (1%)
12. maj 2026809 kr19 kr (2%)
11. maj 2026828 kr19 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret