Gå til hovedindhold

Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom

HansgroheSanitetEAN: 4011097570167
Pris fra 395 krtil 483 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 88 kr (18% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 395 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom
-6%395 kr
Før 419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom billede

Produktinformation

Unica C brusestang med slange og justerbar holder Unica C fra Hansgrohe er en klassisk og funktionel brusestang, som passer til de fleste badeværelser. Den 90 cm lange stang har en glider, der let kan justeres i højden og låses fast, så du får brusehovede...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 90 cm
EAN: 4011097570167
Varenr.: 737703204
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang 90 cm, inkl bruseslange
437 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom
445,29 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Shower Stand Crometta 27614 90 Cm L
454 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom
459 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Unica Crometta brusestang, 90 cm, krom
469 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Unica´Crometta 85 bruserstang 90 cm
483 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS395 kr395 krKøb
2WATTOO.DK437 kr437 krKøb
3EL-GROSSISTEN445,29 kr445,29 krKøb
4CS MEGASTORE DK454 kr493 krKøb
5CompletVVS459 kr459 krKøb
6BilligVVS DK469 kr469 krKøb
7Elvvs.dk483 kr483 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 348 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 437 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 403 kr.

Den nuværende pris på 395 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Hansgrohe Unica´Crometta brusestang 90 cm med Metaflex 1,60 m,krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026395 kr42 kr (10%)
24. maj 2026437 kr42 kr (11%)
17. maj 2026395 kr42 kr (10%)
16. maj 2026437 kr42 kr (11%)
12. maj 2026395 kr41,53 kr (10%)
11. maj 2026436,53 kr41,53 kr (11%)
3. apr. 2026395 kr9 kr (2%)
3. mar. 2026404 kr27 kr (7%)
5. feb. 2026377 kr60 kr (14%)
4. feb. 2026437 kr60 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret