Gå til hovedindhold

Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom

HansgroheSanitetEAN: 4011097679587
Pris fra 7.360 krtil 9.396 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.036 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.529 kr 10. maj

Sammenlign priser på Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7360 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HG Raindance Select showerpipe - Ø300mm/1,6m sl m hovedbr.arr
7.360 kr
Til butik
HG Raindance Select showerpipe - Ø300mm/1,6m sl m hovedbr.arr billede

Produktspecifikationer

Mærke: HANSGROHE
Kategori: Brusersæt & tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 27114000
EAN: 4011097679587
Varenr.: 3363586
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance Select S 300 brusesæt, krom
7.399 kr
Til butik
Hansgrohe Raindance Select S 300 brusesæt, krom billede

Produktinformation

Raindance AIR hovedbruser Ø 300 mm med AirPower og QuickCleanProduktspecifikationer Bruserbøjning 450 mm (svingbar)Raindance Select håndbruser 150 3jet Bruserholder, højdeindstillelig Termostatarmatur med afspærringsventil og omskifter Centerafstand 150 m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus & afskærmning
Farve: chrome
Størrelse: 300 mm (head shower), 125 mm (hand shower), 1600 m
EAN: 4011097679587
Varenr.: 722386734
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance Select S 300 brusesæt, krom
7.999 kr
Til butik
Hansgrohe Raindance Select S 300 brusesæt, krom billede

Produktinformation

Raindance Select S Få oplevelsen af ren nydelse! Med Raindance Select S bruseren i harmonisk, afrundet design får du en bruser, der opfylder alle dine ønsker. Den store hovedbruser kan indstilles, så de voluminøse RainAir dråber falder perfekt ned over...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Bruseren
Farve: chrome
Størrelse: 300 mm (head shower), 125 mm (hand shower), 1600 m
EAN: 4011097679587
Varenr.: 722386734
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 3jet brusesystem Comfort, krom
8.661,91 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe Raindance Select showerpipe Ø300mm
8.826 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom
9.396 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK7.360 kr7.360 krKøb
2CompletVVS7.399 kr7.399 krKøb
3BilligVVS DK7.999 kr7.999 krKøb
4EL-GROSSISTEN8.661,91 kr8.661,91 krKøb
5Elvvs.dk8.826 kr8.826 krKøb
6Proshop DK9.396 kr9.396 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 5.839 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 7.438 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.907 kr.

Den nuværende pris på 7.360 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for Hansgrohe Raindance S Showerpipe 300 brusesystem, 1 stråletype, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.360 kr251 kr (4%)
26. maj 20267.109 kr188 kr (3%)
24. maj 20267.297 kr188 kr (3%)
17. maj 20267.109 kr329 kr (4%)
16. maj 20267.438 kr329 kr (5%)
13. maj 20267.109 kr580 kr (9%)
10. maj 20266.529 kr580 kr (8%)
9. maj 20267.109 kr580 kr (9%)
3. apr. 20266.529 kr220 kr (3%)
9. mar. 20266.749 kr95 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret