Gå til hovedindhold

hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom

HansgroheSanitetEAN: 4011097123936
Pris fra 221,35 krtil 239 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 17,65 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 197 kr 26. maj

Sammenlign priser på hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 221.35 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Hansgrohe rørvandlås 5/4", krom
221,35 kr
Til butik
Hansgrohe rørvandlås 5/4", krom billede

Produktinformation

Hansgrohe vandlås m/teleskop 120 mm220 mm væg rør , 70 mm roset 5/4"Farve: Krom

Produktspecifikationer

EAN: 4011097123936
Varenr.: 15842761048399
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom
225 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HansGrohe Rørpungvandlås 5/4 krom
238 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe vandlås, krom
239 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe vandlås, krom
239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN221,35 kr221,35 krKøb
2Elvvs.dk225 kr225 krKøb
3CS MEGASTORE DK238 kr277 krKøb
4BilligVVS DK239 kr239 krKøb
5CompletVVS239 kr239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom

PriceData har fulgt prisen på hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 180 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 207 kr.

Den nuværende pris på 221,35 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for hansgrohe rørvandlås 1.1/4´´, krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026221,35 kr24,35 kr (12%)
26. maj 2026197 kr24,35 kr (11%)
24. maj 2026221,35 kr24,35 kr (12%)
17. maj 2026197 kr24,35 kr (11%)
16. maj 2026221,35 kr24,35 kr (12%)
12. maj 2026197 kr24,35 kr (11%)
11. maj 2026221,35 kr24,35 kr (12%)
3. maj 2026197 kr9 kr (4%)
14. mar. 2026206 kr3 kr (1%)
13. mar. 2026209 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret