Gå til hovedindhold

Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro

HansgroheSanitetEAN: 4011097518770
Pris fra 5.365 krtil 9.099 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 3.734 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.138 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5365 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur krom
5.365 kr
Til butik
Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur krom billede

Produktspecifikationer

Mærke: HANSGROHE
Kategori: Køkkenarmaturer
Farve: 1
Artikel nr.: 39840000
EAN: 4011097518770
Varenr.: 4828672
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro
5.522 kr
Til butik
Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro billede

Produktinformation

Hansgrohe Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur M2 keramisk kartusche Med udtrækbar bruser 2 stråletyper: Softstråle og turbostråle QuickClean rengøringsfunktion Med 3/8´´ omløbere på tilslutningsslanger

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Køkkenbatterier 1-grebs
EAN: 4011097518770
Varenr.: 46702
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
hansgrohe Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur, krom
6.000 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur, krom
6.435 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur, krom
8.213 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Axor Citterio Semi-Pro køkkenarmatur, krom
9.099 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.365 kr5.365 krKøb
2Elvvs.dk5.522 kr5.522 krKøb
3vvsfittings.dk6.000 kr6.000 krKøb
4Proshop DK6.435 kr6.435 krKøb
5LavprisVVS8.213 kr8.213 krKøb
6BilligVVS DK9.099 kr9.099 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro

PriceData har fulgt prisen på Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.941 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 5.365 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.178 kr.

Den nuværende pris på 5.365 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Hansgrohe AXOR Citterio 1-grebs køkkenarmatur Semi-Pro de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.365 kr37 kr (1%)
29. maj 20265.328 kr8 kr (0%)
28. maj 20265.320 kr28 kr (1%)
25. maj 20265.292 kr28 kr (1%)
24. maj 20265.320 kr27 kr (1%)
23. maj 20265.293 kr1 kr (0%)
20. maj 20265.292 kr30 kr (1%)
18. maj 20265.262 kr37 kr (1%)
16. maj 20265.225 kr37 kr (1%)
14. maj 20265.188 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret