Gå til hovedindhold

hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom

HansgroheSanitetEAN: 4059625605165
Pris fra 3.329 krtil 4.381,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.052,25 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.949 kr 6. apr.

Sammenlign priser på hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3329 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Activera S Showerpipe 240 brusesæt, vandbesparende, krom
-5%3.329 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hansgrohe Activera S Showerpipe 240 brusesæt, vandbesparende, krom billede

Produktinformation

Activera S Showerpipe komplet brusesæt Activera S Showerpipe fra Hansgrohe er et brusesæt med både hoved- og håndbruser. Hovedbruseren på Ø24 cm har stråletype Rain, mens håndbruseren giver mulighed for at skifte mellem Rain og ImpactRain. Brusesættet er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hansgrohe
Kategori: Brus
Farve: chrome
Størrelse: 1088 x 310 x 467 mm
EAN: 4059625605165
Varenr.: 722130704
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Termostat brusesæt - Activera S, krom
-6%3.399 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Termostat brusesæt - Activera S, krom billede

Produktinformation

Elegant termostat brusesæt i kromOpgrader badet med et stilrent brusesæt i krom med både håndbruser og stor hovedbruser. Den integrerede termostat hjælper dig med at holde en stabil og behagelig vandtemperatur, så hele familien kan nyde et trygt brusebad. Det slanke design i blank krom passer ind i moderne såvel som klassiske badeværelser.Praktisk løsning til hverdagskomfortSættet kombinerer en rund hovedbruser for en afslappende regnfornemmelse og en fleksibel håndbruser, der gør det nemt at skylle hår, rengøre brusekabinen eller tage et hurtigt bad. Højden kan justeres på stangen, så du får en komfortabel bruseoplevelse.Type: Brusesæt med termostatOverflade: KromHovedbruser: RundHåndbruser: Med slange og justerbar holder...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Armaturer
Vægt: 27.99g
EAN: 4059625605165
Varenr.: 2159535
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Termostat brusesæt - Activera S, krom
-6%3.419 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Termostat brusesæt - Activera S, krom billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Armaturer
Vægt: 27.99g
EAN: 4059625605165
Varenr.: 2159535
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom
3.448 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe Activera S Showerpipe 240 brusesæt, vandbesparende, krom
3.499 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe Activera S Showerpipe 240, 1jet, EcoSmart, Krom
3.531 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe Activera S Showerpipe 240 brusesæt, vandbesparende, krom
3.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HG ACTIVERA S SHOWERPIPE 240 1JET
4.103,48 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Hg activera s showerpipe 240 1jet
4.381,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.329 kr3.329 krKøb
2Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
3Vivas DK3.419 kr3.678 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.448 kr3.448 krKøb
5CompletVVS3.499 kr3.499 krKøb
6WATTOO.DK3.531 kr3.531 krKøb
7BilligVVS DK3.699 kr3.699 krKøb
8EL-GROSSISTEN4.103,48 kr4.103,48 krKøb
9MaintainIt4.381,25 kr4.381,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom

PriceData har fulgt prisen på hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.727 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 3.448 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.191 kr.

Den nuværende pris på 3.329 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for hansGrohe Activera S Showerpipe 240 1jet EcoSmart med Ecostat Fine Varia, Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20263.329 kr119 kr (3%)
24. maj 20263.448 kr119 kr (4%)
17. maj 20263.329 kr119 kr (3%)
16. maj 20263.448 kr119 kr (4%)
12. maj 20263.329 kr119 kr (3%)
11. maj 20263.448 kr119 kr (4%)
3. maj 20263.329 kr30 kr (1%)
7. apr. 20263.299 kr350 kr (12%)
6. apr. 20262.949 kr350 kr (11%)
3. apr. 20263.299 kr330 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret