Gå til hovedindhold

Elit Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034

ElitEludstyrEAN: 7070811211219
Pris fra 160 krtil 210 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 50 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 158,33 kr 24. maj

Sammenlign priser på Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 160 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ELIT Topklemme hammerlås KL58-1016 til 5/8 jordspyd for 10-16 mm2
160 kr
Til butik
ELIT Topklemme hammerlås KL58-1016 til 5/8 jordspyd for 10-16 mm2 billede

Produktinformation

Når hammerlåsen bankes sammen, opstår der en fast og ubrydelig forbindelse imellem kobberlederen og hammerlåsen, som forbliver stabil både over og under jord.

Produktspecifikationer

Kategori: Jordspyd i kobber
EAN: 7070811211219
Varenr.: 3134300
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
ELIT topklemme hammerls KL58-1016 til 5/8" jordspyd, 10-16 mm
175 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ELIT Topklemme hammerlås KL58-1016 til 5/8%u201D jordspyd for 10-16 mm2
176,75 kr
Til butik
ELIT Topklemme hammerlås KL58-1016 til 5/8%u201D jordspyd for 10-16 mm2 billede

Produktinformation

ELIT topklemme hammerlås KL58-1016 til 5/8” jordspyd for 10-16 mm2 klasse 2 5 kabel. Smart, nem og hurtig tilslutning af kabel til jordspyddet. Topklemmen er konisk og konstrueret til at sikre en stabil og varig forbindelse mellem spyd og kabel. ELIT to...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Elit
Kategori: Stærkstrøm
EAN: 7070811211219
Varenr.: 6221000171
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Hammerlås Topklemme Kl58-1016 10-16Mm2
192,36 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Hammerlås topklemme kl58-1016 10-16mm2
197,5 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034
210 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk160 kr160 krKøb
2WATTOO.DK175 kr175 krKøb
3VVS.dk176,75 kr176,75 krKøb
4Billigelogvvs.dk192,36 kr192,36 krKøb
5MaintainIt197,5 kr197,5 krKøb
6CS MEGASTORE DK210 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034

PriceData har fulgt prisen på Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 158,33 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 167,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 162 kr.

Den nuværende pris på 160 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Hammerlås topklemme KL58-1016 10-16mm2 til jordspyd 30100005 eller 30100034 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026160 kr1,67 kr (1%)
24. maj 2026158,33 kr1,67 kr (1%)
23. maj 2026160 kr1,67 kr (1%)
7. maj 2026158,33 kr9,42 kr (6%)
6. maj 2026167,75 kr9,42 kr (6%)
23. apr. 2026158,33 kr9,42 kr (6%)
22. apr. 2026167,75 kr9,42 kr (6%)
19. apr. 2026158,33 kr9,42 kr (6%)
18. apr. 2026167,75 kr9,42 kr (6%)
15. apr. 2026158,33 kr9,42 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret