Gå til hovedindhold

Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025

Halo DesignBelysning – tilbehør2 ledningsudtag for serieforbindelseMontering af pendler i serieEAN: 5705639714025

Halo Design mini roset i hvid til 2 pendler. Diskret baldakin Ø5,2cm med ledningsudtag begge sider. Designet af Michael Waltersdorff til serieforbindelse. Læs mere

Pris fra 53 krtil 128 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 75 kr (59% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 50,4 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 53 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til DetLED.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
Halo Design - Mini Roset til 2 lamper - hvid
53 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025
63 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design baldakin, 2 udgange, hvid
65 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design mini baldakin, 2 udgange, hvid
75 kr
Til butik
Gå til MrPerfect DK - LED Mega Store
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Halo Design - Mini Roset til 2 lamper - hvid
79 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design mini baldakin, 2 udgange, hvid
85 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design mini baldakin, 2 udgange, hvid
85 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Roset mini Hvid med 2- udgange
126,11 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Roset mini Hvid med 2- udgange
128 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1DetLED.dk53 kr53 krKøb
2Homeshop DK63 kr63 krKøb
3LampeGuru.dk65 kr65 krKøb
4Greenline75 kr75 krKøb
5MrPerfect DK - LED Mega Store79 kr79 krKøb
6BilligVVS DK85 kr85 krKøb
7LavprisVVS85 kr85 krKøb
8EL-GROSSISTEN126,11 kr126,11 krKøb
9WATTOO.DK128 kr128 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Mini Roset 2 udgange Hvid 714025

Halo Design

Halo Design mini roset i hvid til 2 pendler. Diskret baldakin Ø5,2cm med ledningsudtag begge sider. Designet af Michael Waltersdorff til serieforbindelse.

• loftroset
• baldakin
• pendelmontage
• lampetilbehør
• serieforbindelse
• loftbeslag
• roset hvid
• 2 udgange
• Montering af pendler i serie
• 2 ledningsudtag for serieforbindelse

Beskrivelse

Halo Design Mini Roset er en elegant løsning til montering af to pendler i loftet fra samme strømudtag. Rosetten er fremstillet i hvidlakeret stål med et diskret design på kun Ø5,2 cm og 25 mm højde. Den er designet af Michael Waltersdorff med fokus på funktionalitet og æstetik. Med ledningsudtag i begge sider gør den det nemt at serieforbinde lamper, hvor ledningen føres ind fra den ene side og videre ud til næste lampe. Det fleksible beslag bagpå sikrer præcis placering, og rosetten dækker fint over loftudtaget. Perfekt til moderne belysningsløsninger hvor flere pendler skal hænge på række eller samles elegant under samme loftbeslag.

Specifikationer

Højde:25 mm
Designer:Michael Waltersdorff
Diameter:50 mm (5,2 cm)
Materiale:Hvidlakeret stål
Anvendelse:Indendørs brug
Designtype:Rund baldakin/roset
Ledningsudtag:2 stk.
Monteringssystem:Fleksibelt vægbeslag

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor mange pendler kan jeg tilslutte med denne roset?

Mini rosetten har 2 ledningsudtag, så du kan tilslutte op til 2 pendler direkte eller bruge den til serieforbindelse af flere lamper på samme strømkreds.

Passer den til alle standard loftudtag?

Ja, med en diameter på 5,2 cm dækker rosetten over de fleste standard loftudtag og skjuler installationen elegant.

Kan jeg bruge den til serieforbindelse af lamper?

Ja, ledningsudtag i begge sider gør det nemt at føre ledningen videre til næste lampe, så du kan lave en sammenhængende belysningskæde.

Er det nemt at montere?

Ja, det fleksible beslag bagpå giver høj monteringsfleksibilitet, og du kan placere lampen præcist hvor du ønsker i forhold til loftudtaget.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025

PriceData har fulgt prisen på Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 50,4 kr (registreret d. 16. marts 2026), højeste er 63 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 58 kr.

Den nuværende pris på 53 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Halo Design Roset mini Hvid med 2- udgange - 714025 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202653 kr9 kr (15%)
24. maj 202662 kr9 kr (17%)
15. maj 202653 kr9 kr (15%)
14. maj 202662 kr9 kr (17%)
24. mar. 202653 kr2,6 kr (5%)
16. mar. 202650,4 kr2,6 kr (5%)
13. mar. 202653 kr9 kr (15%)
9. mar. 202662 kr5 kr (9%)
6. mar. 202657 kr5 kr (8%)
3. mar. 202662 kr3 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret