Gå til hovedindhold

Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938

Halo DesignLoftslampebeslag3-trins dæmpning via kontaktModerne hjemmebelysningEAN: 5705639719938

Halo Design Universal LED Plafond med tretrinsdæmp via almindelig kontakt. 12W LED giver 800 lumen, IP44 certificering og nordisk design. Læs mere

Pris fra 349 krtil 557,55 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 208,55 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 264 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 349 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Universal plafond, Ø28 cm
349 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Universal LED Plafond Ø28 Sort Halo Design - Stue - Plastik
-14%385 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938
399 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Universal plafond, Ø28 cm
399 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Loftlampe Halo Design Universal LED-dæmpbar sort Ø28 IP44
449 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Universal plafond, Ø28 cm
459 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Universal plafond, Ø28 cm
465 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort
557,55 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk349 kr349 krKøb
2Lampemesteren DK385 kr414 krKøb
3Homeshop DK399 kr399 krKøb
4Greenline399 kr399 krKøb
5Likehome.dk449 kr449 krKøb
6LavprisEl459 kr459 krKøb
7BilligVVS DK465 kr465 krKøb
8EL-GROSSISTEN557,55 kr557,55 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Universal LED Plafond Ø28 12W IP44 Sort

Halo Design

Halo Design Universal LED Plafond med tretrinsdæmp via almindelig kontakt. 12W LED giver 800 lumen, IP44 certificering og nordisk design.

• loftlampe
• plafond
• led lampe
• dæmpbar
• halo design
• universal
• sort lampe
• tretrinsdæmp
• Moderne hjemmebelysning
• 3-trins dæmpning via kontakt

Beskrivelse

Halo Design Universal LED Plafond Ø28 kombinerer funktionalitet med elegant nordisk design. Lampen er skabt af designer Michael Waltersdorff og udstyret med nyeste LED-teknologi. Med 12W LED producerer den 800 lumen og kan dæmpes i tre trin via den almindelige vægtænd/sluk-kontakt - ingen dyre lysdæmpere nødvendige. IP44 certificering gør den velegnet til køkken og badeværelse. Den sorte kant skaber en smuk kontrast og giver diskret dekorativ bagudrettet lys. Perfekt til moderne danske hjem der værdsætter funktionelt design.

Specifikationer

farve:Sort
lumen:800
serie:Universal
effekt:12W
kelvin:3000K (varmt hvidt)
led_ra:80
ip_grad:IP44
designer:Michael Waltersdorff
diameter:28 cm
dæmpbar:3-trins via kontakt
materiale:Plast PP
energimærke:A++
lysspredning:120 grader

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvordan fungerer tretrinsdæmpningen?

Første tryk giver 100% lys, sluk og tænd inden for 2 sekunder giver 50% lys, gentag for 10% lys. Ingen ekstra udstyr nødvendigt.

Kan lampen bruges i badeværelset?

Ja, IP44 certificeringen gør den velegnet til fugtige rum som køkken og badeværelse.

Er LED'en udskiftelig?

Nej, LED'en er integreret og har lang levetid. Hele lampen skal udskiftes når LED'en er udtjent.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938

PriceData har fulgt prisen på Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938 i 110 dage. Laveste pris i perioden er 254 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 380 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 311 kr.

Den nuværende pris på 349 kr er 12% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Halo Design LED Plafond "UNIVERSAL" 3 step Ø28 12W IP44, Sort - 719938 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026349 kr10 kr (3%)
30. maj 2026339 kr10 kr (3%)
24. maj 2026349 kr31 kr (8%)
23. maj 2026380 kr31 kr (9%)
2. maj 2026349 kr40 kr (13%)
3. apr. 2026309 kr31 kr (11%)
25. mar. 2026278 kr31 kr (10%)
24. mar. 2026309 kr31 kr (11%)
16. mar. 2026278 kr14 kr (5%)
3. mar. 2026264 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret